Mi értelme van a fűkaszálásnak, ha utána ugyanolyan gyomos marad a terület?
...mert otthagyják a lenyírt füvet, nem gereblyézik össze és így pontosan ugyanolyan dzsumbuj kinézetű marad a terület, mint volt előtte.
Önkormányzati fűnyírásról van szó.
Másik, amit nem értek, hogy évente miért csak 2-szer nyírnak füvet a szezon alatt? Mindig hagyják méteresre megnőni a fűt. A fűnyírásnak nem pont az lenne az értelme, hogy kultúrált, rendezett legyen a környezet? Ahhoz pedig az kellene, hogy két-három hetente lenyírják a füvet.
Ha zavar, miért nem nyírod le a környéken is??
A gyíkos panaszkodás helyett lenyírhatnád...
Igen, csak nyugaton az önkormányzatok - egy főre számítva - gyenge esetben 5x annyi jövedelemmel rendelkeznek. Ahol sok helyi adót fizetnek, ott 10x annyi pénz van, abból jut fűnyírásra is, meg mindenre is.
Nálunk meg ugye az állam minden korábbi bevételt elszedett az önkormányzatoktól (pl. iparűzési, gépjármű, stb.), csak valami aprópénzt ad vissza, ami az önkormányzatok legfontosabb feladataira se nagyon elég.
De a kérdésre: a levágott gyom ott marad, de egy idő után el fog tűnni, lebomlik. Amit levágtak, az elhal, és nagyrészt lefekszik, onnantól már csak idő kérdése, hogy eltűnjön. Pl. a giliszták rengeteget megesznek belőle, de a gombák is megteszik a magukét, főleg nedvesebb időben. Mulcsolásnál nálam akár évi 4x10 cm vastagságban leszórt fű is eltűnik szántás idejére.
A lábon álló gaz kitart akár jövő nyár elejéig is, és bizony csúnya.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!