Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valaki tud ajánlani rózsákat...

Valaki tud ajánlani rózsákat ültetni?

Figyelt kérdés

Már van pár tövem,

De még nincs narancs, és világossabb talán vajszínű?(fiú vagyok) és azt szeretném kérdezni h ti mit ajánlotok.

nagyfejű tearózsákat szeretnék.


Előre is köszi

Én tavasszal szoktam ültetni ősszel októberben vagy még most kéne őket letenni?



2022. szept. 9. 11:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Most csak konténereseket tudsz venni nagyon drágán. Azokat el lehet ültetni most.

Szabad gyökerű oltványt kb. október végétől, november elejétől fognak árulni. Tél előtt ültetni jobb, mert a meleg földben még elkezdődik a gyökeresedés. Csak a visszafagyásra kell figyelni, de ez is kiküszöbölhető, ha a töveket jól beiszapolod ültetéskor, és decemberben, mielőtt jönnek a nagyobb hidegek, felkupacolod az aljukat földdel, a talajhő megvédi azt a részt, amit úgyis meg fogsz hagyni metszéskor. Visszavágni csak tavasszal szabad őket, mert ősszel bárhol vágod, az elvágott vesszők vissza fognak fagyni egy darabon, ha "készre" metszed, akkor is.

Fajtákat ajánlani nem tudok, de felesleges is lenne, mert sokezer fajta létezik, egy adott fajta beszerzése problémás lehet.

2022. szept. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddig csak cserepeseket ültettem, de lényeg hogy nem vagyok le késve semmiről.
2022. szept. 10. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!