Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel érdemes kezelni egy...

Mivel érdemes kezelni egy nyers fa kerti kutyaólat, hogy időtálló legyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék fenyő lécekből és gerendákból ácsolni egy kerti kutyaólat, ami sokáig megmarad. Milyen anyaggal lenne célszerű lekenni, hogy ne ázzon át, ne rohadjon el pár éven belül?

2022. aug. 31. 15:52
 1/9 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést a barkácsolás kategóriába szántam, csak véletlenül tettem a kert kategóriába.
2022. aug. 31. 15:53
 2/9 anonim ***** válasza:

Hogy oldószeres vagy vízoldható anyagot használsz, az beszerzett információk kérdése.

Igazából bármilyen kültéri festék megfelel. Az alapszabály, amit találtam:

3 alapozó két fedőréteg.

Ha van lehetőséged az anyagot merítheted is alapozóba (jobb, mint a festés)

2022. aug. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

én színtelen lazúrt vettem egy vödörrel. Most ebben a qurva melegben ötször kentem át minden lécet, akkor már száradás után is fénylett. Na ezután örök életű.

Nincs szaga, nem mérgez, és jól néz ki.

2022. aug. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kültéri lazúrral.
2022. aug. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj arra, hogy ne érje víz az alját, legyen egy kis lába, hogy az alja ne a puszta földön legyen, a lába alá tegyél téglát, arra kátránypapírdarabot. A teteje lehet bitumenes cserepeslemez (nem tudom, hogy hogy hívják pontosan). Mi hungarocellel béleltük, a hungarocellt farostlemezzel takartuk be. Legyen kis küszöb a hőmegtartás miatt. Olyan helyre tedd, ahonnan rálát a területére, de védve van az esőtől (terasz, eresz alja). Az ajtó ne legyen túl nagy. Jobb, ha van padlás (az is szigetelve), előnyös, ha dobozszerűen zsanéron nyitható az egész a takarítás miatt. Van olyan ház, amelyiknél nem szemben van a bejárat, hanem kicsit oldalt egy kis zugot képezve, oda be tud húzódni. A házméret/kutyaméret irányában találsz segítséget a neten.
2022. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, a lényeg lemaradt, kültéri lazúrt kapott 2 rétegben (teraszon van és bitu az teteje), 2 éve megvan, kívülről semmi baja, belülről a farostlemezt kicsit kirágicsálta¯\_(ツ)_/¯
2022. aug. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jó tippeket adtatok, különösen 5 -ös.

Azt még nem tudom, nem lesz-e a lazúrtól elviselhetetlenül büdös a fa. Még ember is rosszul lesz az oldószer szagától, nemhogy egy kutya, akinek sokkal érzékenyebb a szaglása.

2022. aug. 31. 16:47
 8/9 anonim ***** válasza:
A lazúr nem büdi:)
2022. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármivel kezeled, annak a szagát megérzi a kutya.

Viszont ha vízbázisú lazúrral kened, annak még frissen is elég enyhe a szaga. (Száradás után természetesen nem lesz már vízzel oldható...)

2022. szept. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!