Van bármi értelme fellocsolni a teraszt?
A ház előtt Kelet-Délkeleti oldalról van egy nagyobb beton terasz pont a hálószobánál, délután 2-3-ig tűzi a nap.
Van értelme ilyenkor este fellocsolni, hogy ne ontsa annyira magából a forróságot? Talán akkor nyitott ablaknál a szobában is hűvösebb lenne éjzaka. Vagy nem sokat számít?
Gratulálok, lebetonozod, mert a növénnyel csak a gond van, aztán öntözöd a betont.
Nálunk, Jászberénybe nincs víz, mert mindenki öntözi a betonját, medencéjét.
Konkrétan nincs víznyomás csak reggel.
#6 törvény szerint 40% zöldterületet kell hagyni, értsd telek méretéből levonod annak beépíthetőségét, majd a kapott eredmény 40%-át fenn kell tartani zöldként. No most erre sz-rik az összes önkormányzat, de előbb-utóbb eljutunk oda, hogy ezzel foglalkoznak majd!
#5-ös nálunk is ez a helyzet Dél-Dunántúlon, nem csak a Jászságban. Helyi víznyerőkutak vannak, amik kiapadnak, most is kifog ebben a nagy melegben, hó végéig nem mondanak esőt. Ilyenkor az van, ami nálatok, majd eztán jön az, hogy egyáltalán nincs víz, majd ideiglenesen átkötnek minket a Dunavízre. Állítólag vízben gazdag ország vagyunk, de az a helyzet, hogy régen voltak forrásaink, amik egy jelentős része kiapadt. Kiapadt egyrészt a szárazság miatt, másrészt mert a településen további 4 víznyerőkutat fúrtak, majd a meglévőket is lejjebb fúrták. Emiatt kiapadtak a kutak is, így csapvízről kénytelen öntözni az, akinek nincs legalább 10-15 köbös ciszternája, mindez úgy, hogy közben egy csapot kell kinyitni és egyet elzárni és már Dunavizen vagyunk, ami örökös, mint a nyomor. Közben ez, hogy helyben nyert víz van, kiapasztott számos forrást, kisebb tavakat, és az üdülőövezetben lévő tavunk is veszélyben van. Feltételezem pusztán azért, mert ez így olcsóbb. Nem vagyok ennek nagy tudósa, de egy ilyen kút megszűntetése logika szerint nem jár azzal, hogy visszaáll a régi rend, ugyanis ha elkapnak 1-1 eret egy ilyen kútban, ami kiapaszt akár egy forrást és azt a kutat megszűntetik, attól még az az ér az már utat talált magának a kút felé és azt az utat kvázi kimossa, úgyhogy előbb talál utat magának a kúttól valamilyen irányba (ha abból a víz kinyerése megszűnik).
Ha jólértesült vagyok, nálatok katasztrofális a helyzet, gyak. sivatagosodás van, miközben arról beszélnek, hogy az ország kész 20M embert is ellátni élelemmel, ami így együtt úgy hangzik, mintha Pesten háttal ülnének a moziban.
#8
Nálunk is hasonló a helyzet Szabolcsban. Van kút, de éppen csak nedves az alja. Fogalmam sincs, hogy hány gyűrű van lefelé, de régen talán a 4.aljáig ért a víz benne, most meg az utolsó gyűrű is a levegőben van és alatta még vagy 2 méterre van a talaj, de nincs víz benne.
A környéken kiszáradt az összes régi kút. Ha valakinek van működő kútja az már csak fúrott kút és az is nagyon macerás már. Régen felénk a környéken rengeteg mocsaras vidék volt és sok hely ahol vízállás volt. Ezek a helyek már vagy bő 15 éve eltüntek. Nincs is annyi csapadék. Ami meg jön az tisztességesen át se nedvesíti a talajt.
Kert az van, de az eső és esővízről való locsolás az vicc. Tényleg a kerti csapról kell locsolni a veteményest, vagy a frissen ültetett fákat, bokrokat. Az már egyel rosszabb helyzet, mikor még a füvet is locsolni kell, mert rendesen ég felfele.
De igyekszünk csak este locsolgatni, mikor már vissza hült a levegő. Szerencsére a fák, fenyők jól bírják. De volt már olyan idő is, mikor a nagyobb fákra is kellett 1-1 locsoló víz, mert kezdtek kiszáradni. Tényleg valami embertelen ez az idő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!