Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes lehet ilyenkor palántá...

Érdemes lehet ilyenkor palántákat kiültetni a kertben?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy most már éppen kezdem csinálni csak nem tudom hogy mire számítsak vagy hogy érdemes e folytatni (paprika paradicsom zeller)
2022. jún. 22. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha tudod árnyékolni, akkor esetleg...


Én is nagyon megkéstem idén a saját magam által magról vetett palánták kiültetésével. Nem pusztultak el, de a leveleiket majdnem teljesen megégette a nap. Az új hajtások már szebbek, sötétebbek, szóval lesz belőlük paradicsom, de korábban kelllett volna....

2022. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ültettem már korábban is és hasonlóképpen jártam mint ahogy leírtad És most már nagyon szépek. Csak volt még egy csomó vagyis hát elég sok maradt aztán gondoltam hogy ki ültetem ezeket is palántákat, hátha lesz belőlük még valami. Korábban szerettem volna sokkal tehát mindig volt egy fontosabb dolog
2022. jún. 22. 13:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Esetleg vegyél raschel-hálót az obiban, és próbáld valami állványon föléjük kifeszíteni... Legalább 7-10 napra...
2022. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mindenképpen napnyugta előtt ültess nagyon porhanyós földbe. A zellereknek árkot csinálj, abban mindenhová elfolyik a víz. A többit ne bakhátra, hanem sík ágyásba..reggel, este mindenképp locsolni kell, napközben finom permetes vizezés.(ez nálam csapivíz, a többi kútvíz)


Az ármyékot hogy oldod meg, azt nem tudom.

2022. jún. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!
2022. jún. 22. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Veszteni nem vesztesz semmit, viszont a termés érlelésig legalább 2-3 hónap kell (feltételezve, hogy 1-2 hónapos palántákról van szó). Paradicsomra legfeljebb augusztusban számíthatsz.
2022. jún. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, a fő probléma a későiség.

Meg nem is lesznek nagy bokrok, hanem viszonylag kicsi méretnél elkezdenek termést hozni, amit nem is tudnak nagyra nevelni. (Ezért érdemes az első terméseket ledobálni, ha túl kicsinek látod a növényeket kinevelésükhöz.)

Eddig még inkább lehetett volna, de most pont ilyen 35 fokokat mondanak. De ha öntözöd, a megmaradással nem lesz gond.

A napégés a naphoz szoktatás elmaradása miatt van. Én mindig naphoz szoktatom a saját palántákat kiültetés előtt, és már full napról kerülnek a kertbe, ebből már nem lesz gondjuk.

2022. jún. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!!
2022. jún. 23. 15:40

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!