Mit lehetne tenni az ellen, ha nagyon kemény a földem (alig megy bele az ásó), száraz is eléggé, és nagyon benőtte mindenféle gaz. Ez alatt azt értem, hogy nagyon sűrűn fogja a fű/gaz gyökere a földet. Teljesen át van szőve vele. ?
Nem úgy kell elképzelni, hogy 1,5 méteres gaz van, hanem nem rendes fű van szerte a kertben, hanem mindenféle gaz, leginkább az előkertnél van normális(abban) fű.
Már amióta itt lakok felástam párszor, de mindig visszanő bele az a gaz.
Hihetetlenül kemény a föld és eléggé száraz is.
Néhol homokos.
Körtefa terem rendesen, szép nagy gyümölcsöket, az alma inkább közepes, vagy kicsi, a meggy és cseresznye rendesen terem, a sárgabarack csak egyszer termett, de még él, az őszib. az meg meghalt sajnos... Plusz szilva, de az még sosem termett.
12 fám van.
Az ilyesmi földdel mit lehet kezdeni ?
Írtam, hogy bizonyos helyen homokos, de az a amiatt van, mert markolóval ki lett szedve ott a föld (nem az én művem).
Szóval leginkább "rendes" föld van, átszőve nagyon sűrűn gaznövényekkel.
Minden nyár azzal telt, hogy nap mint nap mentem ki kihúzgálni a gazokat a felásott földből, de mind hiába, illetve tavaszra/nyárra megint benövi.
Öntözni persze azért szoktam, mert ha ültettem valamit, akkor annak legyen vize (persze ettől nő is a gaz, de ha ennyire sűrű a gyökere, akkor nem tudom mit csináljak)
Rotakapával kéne átmennem rajta ?
Vagy idén ne ültessek semmit, csak rotázzam ?
És talán jövőre jobb lesz ?
Amúgy rotakapam sincs, úgyhogy azt is vennem vagy kölcsönöznöm kéne...
Illetve ilyesfajta földbe mit érdemes ültetni ?
Pl paradicsom az sosem nő meg nagyra, max a koktél pari jó, paprika is mindig kicsi...
Talán az eper meg a málna terem jól, meg a ribizli.
Talán azzal kéne az egész kertet beültetni ? :D
Köszi, ha segítetek benne :/
Mert hiába kapálom, hiába húzogatom ki a zöldet, hiába öntözöm, nem jó ez sehogy :/
A gyomot nem kihúzni kell, hanem kikapálni, legkésőbb 5 centis korban. Ahol lehet, ott akár rotával, ahol nem lehet, kézikapával. Ha már akkorára nő a gyom, hogy ki lehet húzni, akkor az régen rossz a haszonnövényeknek, nem csoda, hogy nem nő meg a paradicsom. Nem beszélve arról, hogy a kihúzgálás kb. százszor akkora munka, mint kapával végigszaladni rajta. (Mondjuk, van olyan ismerősöm, aki olyan sűrűre ültet mindent, hogy nem fér közé a kapa, de ilyen helyen természetesen a növények elfojtják egymást.)
Neked szerintem valakit meg kéne kérni, hogy az alapismereteket tanítsa meg. Ilyesmit pl., hogy fák alatt soha nem fog semmi rendesen teremni, oda felesleges bármit is ültetni. Meg hogy minden növénynek van egy térigénye, ennél sűrűbbre felesleges bármit is tenni. Az öntözés terén is biztos lenne tanulnivalód, hogy ne sűrűn keveset, hanem ritkán sokat öntözz, és azt is olyan módon, hogy lassan érkezzen a víz a területre, legyen ideje elnyelni a földnek, ne keményedjen le a felszín. Akár öntözés miatt, akár eső miatt lesz vizes a felszín, amint felszáradt, végig kell kapálni nagyjából. Egyrészt, hogy a vizet a hajszálcsövesség ne vezesse a felszínre, másrészt meg, hogy a laza felső rétegben ne keljenek a gyomok. Nagyapámtól százszor is hallottam, hogy "egy kapálás felér egy jó esővel", és ez tényleg így is van.
Ha nem nagy terület, akkor akár egy használt rota is megtenné, sokat segít. Ásás helyett nem jó, de kapálás helyett igen.
Ásni ősszel kellett volna, miután az elszáradt gyomokat fűnyíróval vagy damilos kaszával ledaráltad. Mostanra jó, porhanyós földed lenne, kiváló magágy a veteményeknek.
Ha nagyon kemény a föld, akkor öntözni lehet, de most pár nap múlva elvileg jó eső jön. Csak már el fogsz késni egyes dolgok veteményezésével, de a későbbieket még csinálhatod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!