Ha hidrofort szeretnék, lehet nagy távolság a szivattyú és a tartály között?
Úgy értem, a tartály fent lenne a felszínen, de a szivattyú lent a kútban, bő 3 méter mélyen, mert csak onnan bír emelni.
Baj ha éri az eső amúgy a tartályt? Hogy a legjobb ezt kivitelezni? Néha lenne kis mennyiségre használva, illetve néhány naponta megtöltenék egy 200 literes hordót.
Nem akartam hidroforos megoldást, de így meg nem jó hogy állandóan ki-be kell dugdosni a konnektorba és szaladgálni ha már nem kell hogy menjen a szivattyú.
Nem probléma a nagy távolság.Feltételezem,hogy olyan szivattyúd van, amely tud legalább 2-3 bar nyomást biztosítani.Be kell iktatni a rendszerbe egy nyomáskapcsolót és így, ha megnyitod a csapot, akkor jön a víz.
Az eső nem árt a tartálynak, de a nyomáskapcsolót (ha a hidroforon van)nem árt védeni a nedvességtől, vizet le kell engedni belőle télire.
Megoldható hidrofor nélkül is, pressz-kontroll- lal. Függőlegesen kell beépíteni a nyomóágba, ha kinyitod a csapot, akkor azonnal indul a szivattyú, ha elzárod akkor megáll és így még a szivattyú védve is van a szárazon futástól!
#1 Köszönöm, az is megoldás csak akkor állandóan indulgatna a szivattyú, ami tudtommal nem tesz jót neki, persze jóval olcsóbb lenne az is igaz.
Igen, max. 4.7 bar-t tud elvileg, amiből mire felér a víz marad még mindig több mint 4 bar.
A motort mondják hogy leég ha óránként sokszor indul. Jó, ez egy önfelszívó kerti szivattyú, nem kifejezetten öntözéshez használatos egyszer elindítom egy nap verzió, de féltem akkor is.
És nekem pont műanyag van rajta.
Az 1.-t kiegészíteném:
lehetőleg szabványos földkábelen vagy levegőben gumikábelen H07RN (ez bírja jól az időjárást, a H05 nem alkalmas hosszú távra)
A kapcsoló szekrény vízhatlan legyen, ha kültéren vagy a szivattyú aknájában helyezkedik el.
Ahogy előttem írták, leégni nem fog, főleg, hogy ezekben a kapcsolókban van szárazon futás elleni védelem. Nem akarlak rábeszélni, de azért gondold végig a tartály hátrányait is.
Kilyukad a membrán, a víztől berozsdásodik a tartály belseje és mehet a kukába az egész. Ez rozsdamentes tartállyal ugyan kiküszöbölhető, de az nagyon drága. A nyomáskapcsoló sem egy hosszútávú szerkezet, főleg nedves környezetben.
Szerintem az áramláskapcsoló egyszerűbb és üzembiztosabb megoldás.
Rendben, akkor ez lesz szerintem, nincs nekem sem kedvem tartállyal bajlódni, és mivel elég mélyen van az akna is, szerintem marad télire is lent, fagymentesítem és kész.
Annyi, hogy tényleg nem egy száraz helyen van sajnos, betongyűrűs, de csak egymásra lett téve a gyűrű minden illesztéskitöltés, habarcs nélkül. Nem tudom mennyire nagy a vizenyősség pl. eső után, de a békák míg ki nem költöztettem őket imádták ezt a helyet.
Szabolcsi homoktalaj...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!