Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit érdemes vetni majd homokos...

Mit érdemes vetni majd homokos talajba?

Figyelt kérdés

Most készítem elő a talajt a jövő évi vetéshez, és szeretném a növényeknek megfelelő körülményeket biztosítani.


A házunk alatt nagyon homokos a talaj, mert régen itt volt az utca meszesgödre.Milyen növény él meg, esetleg szereti az ilyen földet? Szőlő már van, de pl.kukorica, burgonya tűri-e?


2010. szept. 11. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
búza
2010. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
datolyát
2010. szept. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tök vagy uborka! De vagy vagy, mert beporozzák egymást és ehetetlen lesz! Ja és dinnye!
2010. szept. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azt olvastam, a burgonyának is jó az
2010. szept. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kaktusz
2010. szept. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NyelvZseni válasza:

Ne hallgass a sok kóklerre.


Bukfencet, abból is sokat.


Homokba bármit vethetsz, amit egyébként kötött talajba vetnél, csak azt nem ami ezt kifejezetten utálja.

De ha itt tartunk a PH érték is fontos, megy a nyomelemek. Jobb ha nem megyünk bele. iratozz be Kertészmérnökire vagy hasonlóra ha komolyabban érdekel.

Egyébként legyen vize, tápanyaga, nyomeleme, mesze, és megmarad. Ha szereti szép lesz. Ha utálja ronda.

Kérdésed rövid volt és egyszerű én is erre törekedtem.

2010. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NyelvZseni válasza:

2

Meszesgödör mivel lett feltöltve, mennyire mély mennyire meszes.

Elkeverni, humuszt belerakni földel javítani, műtrágyázni. Ez mind attól függ menyit akarsz rákölteni.

Mit szeretnél mi maradjon meg benn?


Ha nem akarsz rá költeni, gondolom ezért itt kérdezel, hagyd úgy ahogy van, vágd a füvet, öntözd Stb. és rakd bele mind azt ami tetszik és kötetlen, laza levegős üde talaj van a cimkére írva. A többi kezelhető sok melóval.

2010. szept. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!