Vettem egy merev falú medencét nyárra.Víz tisztítóval. +szolár fóliát és alátét fóliát. Mi kellene még bele?
Klórtablettáról tudok lebegtetővel.
Kell egy sűrű háló a bogarak levelek miatt.
Árnyékoló ponyvát feszítek fölé .
366×79cm bestway a tipusa.
Pár jó tanacsot kérnék hozzá.
Ha le engedem összel,mehet a kertre a klóros víz?
Nem árt neki?
Létra nem árt.
Alá is kéne tenni valamit.
Fém palást és fólia medence?
Ph mérő készlettel tudod ellenőrizni.
Alá minimum 5 cm lépésálló hungarocell. Sokkal melegebb lesz a víz, nem szívja el a föld a hőt. És kellemesebb lesz járni a medencében.
Ha árnyékolót teszel fölé akkor nem ér semmit a szolár takaró.
A szolár takarótól lesz jó meleg a víz de csak akkor ha süti a nap.
Milyen vízforgatót vettél ?
A papírszűrős nekem nem vált be. Én homokszűrős vízforgatót használók de nem homokkal hanem szűrőgolyókkal. Nekem eddig ez a leghatékonyabb.
Pontosan őt vettem.
Papír szűrős a víz forgatója. Késöbb lehet komolyabb lesz,vásárolva hozzá.
Gyári 4.7m alátét foliát is rendeltem.
Valamint szolár takaró folia is van hozzá itthol már :)
Mint írtam vegyszerek miatt kérdeznék,
-klór tabletta úsztatóval
-esetleg mi kellhet még alga ölő???
-(porszívókat én is nézegettem)
Az az alátét fólia csak dekoráció. Alá mindenképp érdemes valami masszívabbat tenni, miután a területet szépen kivízszintezted. A lépésálló nagyon megéri, a hőt inkább tartsuk a medencevízben.
Árnyékoló minek fölé, az a cél, hogy minél tovább érje direkt napsütés a felszínt, minék gyorsabban melegedjen a víz. Takarni viszont fontos használaton kívül és éjszaka. A medencevíz terhelése két dologból származik. Egyrészt a használat közben az ember többek között hámsejteket, izzadságot, hajat, szőrt, egyéb testnedveket visz a vízbe, másrészt a takaratlan medencébe por, bogarak, madárszar, falevél, fű meg a jó ég tudja mi kerülhet. A tóba, folyóba is kerül mindez de ott az élővíz körülményei természetes szűrést biztosítanak a talaj, nővényzet, halak és mikroorganizmusok révén.
Na most a víznek nem természetes állapota hogy egy műanyag edényben kitesszük a napra. Ezért nekünk magunknak kell fenntartani a víz egészséges egyensúlyát a természet helyett. Mi történik a vízzel a medencében? Az előbb említett terhelés útján olyan szennyeződések kerülnek bele amik felhalmozódva kellemetlen, egészségtelen környezetté változtatják a medencénket és kiváló táptalajt biztosítanak az algának, ami elkezd szaporodni és emiatt gusztustalan zöld lesz a vizünk.
Tehát, hogy ezt elkerüljük, 1.) mechanikai úton eltávolítjuk a szennyező anyagokat, az alga táplálékát[szűrés] 2.) a mégis megmaradó algát kezeljük, elpusztítjuk [vegyszerezés]. Tehát forgatjuk a vizet a papírszűrős vízforgatóval és klórozunk.
Ez nem úgy működik, hogy megveszem a boltban és belerakom, hanem ez egy folyamat. Mérek, adagolok, tisztítom a szűrőbetétet aztán újra. A medencevíz karbantartás idő, pénz, munka. Miután jól elsajátítottad, kevesebb idő és munka kell hozzá. Ahhoz, hogy olcsóbb is legyen, drágább eszközökre lesz szükséged, amik viszont ilyen kicsi medencéknél nem biztos, hogy nem ágyúval verébre.
Kell valamilyen mérőcsík amivel meg tudod mérni a víz tulajdonságait
Folyt.
A legfontosabb dolog a PH mérése, mert a klór csak bizonyos határértékek között fejti ki hatását, dolgozik. Ha nagyon elúszik a PH akkor hiába klórozol.
Többnyire magas a PH ezért venni kell PH mínusz vegyszert is. A dobozokon mindig rajta van az adagolás mikéntje. A klórszint folyamatosan változik, ezért rendszeresen mérni kell, PH, klórszint, szűrőbetét tisztítás. Időnként a koszt ki kell porszívózni a medence aljáról. Ilyen kis medencénel mindig probléma a méretgazdaságosság, nem biztos, hogy olyan automata kütyü kell hozzá, ami 3x annyiba kerül, mint a medence maga. Slag és benzinlopós technika is megteszi. Homokszűrővel a porszívózás is könnyebb, de ide valami kisebb, olcsóbb kell.
Ugye nem kútvízzel töltöd fel? Magyarországon a kútvizek többsége nem ártézi hanem talajvíz, ami eleve szennyezett és magas vastartalmú. Ha nincs szerencséd és ilyen vizet fogsz ki, a klór és a vas reakcióba lép és "szép" barna lesz a vized. Ki lehet tisztítani, de idő, pénz, energia és kezdheted előlről vízpótlás után. Teszteld a kútvized és ha nem jó, inkább csapvízzel tölts, könnyebb lesz beállítani is.
Nincs két egyforma víz. Még a szomszéd utcában is más lehet a víz, ezért ami Józsinál bejött, nem biztos, hogy nálad is úgy működik. Ne higyj a rézgálicosoknak, a medencevíznek nem kéknek kell lennie, hanem áttetsző, jószagú kristálytisztának. A kék szín az csak a fénytörés és a fólia miatt van. Nincs olyan, hogy ingyen medencézés. Vagy az időddel vagy a pénzeddel, de fizetned kell érte. Vannak eszközök, módszerek amivel sok időt, ráfordított energiát lehet megspórolni de ahhoz viszonylag többet kell rákölteni és saját tapasztalatot szerezni.
Azért ha ráérzel, nem ördöngősség, én egy 30 köbméteres medencét kezelek nyaranta, heti 15-30 percnél többet én nem fogkalkozom vele.
Milyen medencét vettél, felfújható pereműt, csővázasat vagy fémpalástost?
Nagyon köszönöm hogy ezt mind le írtad.
Már ki is masoltam a lényeget :) tavaszra mindent megveszek a szerektől a ph merőig :) igyekszem rendben tartani.
Az árnyékolást arra gondoltam mikor a hőségben max bele megyünk.
2-en a párommal használnánk .
Ezt vásároltam :
Meg egy alátét fóliát és szolár fóliát
Eggyelőre ez van itthol .
De igyekszem a többit is beszerezni.
Jah és sajnos nincs kutunk :(
De ha lenne is inkább csapi vízzel tölteném fel alapból.
Utólag is nagyon köszönöm hogy ezt ilyen részletesen megosztottad velem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!