Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mennyire hidegtűrőek a lengyel...

Mennyire hidegtűrőek a lengyel magok?

Figyelt kérdés

Lengyelország éghajlata sokkal drasztikusabb, a lengyel síkságra akadálytalanul behatolnak a hideg skandináv szelek, kétszer voltam kint és tavasszal még roppant hideg volt, ősszel meg már, így mindkét esetben kabátot vettem kint, mert nálunk jó idő volt és kevés meleg ruhát vittem magammal.

Ennek ellenére április elején láttam, hogy ültetnek ezt, azt szabad földbe, ezért arra gondolok, hogy lehetséges, hogy hidegtűrőbbek a lengyel magok, ami lehetővé tehetné a viszonylag korai ültetést, eddig ugyanis főleg bőtermő olasz, meg német magokkal próbálkoztam.

Ismeri valaki, vagy van tudomása lengyel zöldségmagok alkalmazhatóságáról?

Esetleg lehet ezzel valami előnyt elérni?

Nemegyszer előfordult már nekem, hogy a korai kiültetés, vetés során elfagytak növényeim sajnos.



#hidegtűrő palánták #korai vetés
2022. jan. 26. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
milyen novenyeid fagytak el? amugy vannak hidegturobb fajtaik a lengyeleknek es a cseheknek is
2022. jan. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sok mindennel volt már gondom, főleg paradicsommal, azt sokat és több fajtát szoktam ültetni, meg paprika, de mások is.

Olyan rövid a nyár és az ember szeretne minél előbb termést.

Most láttam hirdetést lengyel magokról és eszembe jutott az a két utam, amikor jó régen Lengyelországban jártam, de nyilván többet kellene erről tudni.

Tényleg saját szememmel láttam, hogy március végén mentem ki és akkor már, vagy április legelején simán vetettek kültérre mindenféle konyhakerti növényt, sajnos nem tudom miket, akkor ugyan mondták, de nem émlékszem rá, mert több évtizede történt.

Van valahol mód ennek utánajárni vajon?

2022. jan. 26. 15:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
a paradicsom meg a paprika kifejezetten erzekeny a hidegre, nem veletlenul mondjak hogy csak a majusi fagyok utan szabad kiultetni a palantat. en aprilisban voltam a cseh hegyekben, ott szabadfoldben csak kaposztafelek es borso volt. minden mas palantazva volt, vedett helyen, cserepben. amugy nem tudom hol lehetne utananezni ezeknek a fajtaknak.
2022. jan. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindegy, kösz azért, nyomtam a zöldet.
2022. jan. 26. 15:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az olasz meg a lengyel paradicsom fagytűrése közt maximum néhány tized lehet a különbség. A fő eltérés az, hogy az olaszok hamarabb kezdenek hozzá, mint a lengyelek.

Amit a lengyeleknél márciusban meg áprilisban veteményeztek, azok olyasmik lehettek, amiket mi februárban meg márciusban vetünk.

A gyümölcsfáknál kell komolyabb fagytűrés, mert azok télen is kint vannak a szabadban. Pl. az őszibarack ott olyasmi, mint nálunk a füge, hogy vagy megmarad, vagy földig fagy.

2022. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Megértettem, akkor nem igazán érdemes lengyel magokkal foglalkozni, nem volt jó ötlet, más módszerek kellenek a korai terméshez, amelyeket már nagyjából ismerek.

Nem túl régen foglalkozom kertészkedéssel, Pesten születtem és nőttem fel a Margit hídnál, meg mindig városban éltem, pár éve van csak kertes házam is és mindig tanul az ember valamit.

Köszönöm a válaszokat.

2022. jan. 26. 16:37
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
kerdezo, senki nem szuletik ezzel a tudassal :) aki tudja az egyszer megtanulta valahol, valahogy. a paprika, paradicsom, padlizsan azok tipikusan azok a zoldsegek amiket a mi eghajlatunkon palantaznak, nem bajlodnak helybe vetessel. a bab, borso, salata, gyokerzoldsegek (a zeller kivetelevel) mehetnek helybe. a tokot, cukkinit van aki palantazza (a gyokereire nagon kell vigyazni, nem veszi jol ha megserulek), van aki helybe veti.
2022. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!