Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fák azok melyeket...

Milyen fák azok melyeket régen ültettek falukba, városokba és tavasszal majnem törzsig visszavágják?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett, de fogalmam sincs. Olyan a levelem, mint az akácnak, de nem pici, pénzérme nagyságú, hanem 8-10 cm átmárújű, enyhén szív formájú.És úgyanúgy egymással szemben helyezkednek el. Most úgy néz ki, mint egy enyhén csüngő fa, mert a friss hajtásai, ami úgy látom 1-1,5 m is bókolóan lefelé hajlik. Ha esetleg találnátok róla képet is, mert én még azt sem találtam, hogy beazonosíthassam.
2010. szept. 7. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

szerintem ő lesz az röviden celtis vagy magyarul nyugati ostorfa. Ha mégse ismernél rá akkor tölts fel egy képet róla és a leveléről egészen közelit, vagy írd le milyen termése van, biztosan meg tudom mondani, hogy mi az.

2010. szept. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valóban az. Tegnap este adig nézegettem a neten a fákat, míg meg nem találtam. Nem tudom miért, de én itt amiket látok, egész szerelmes lettem belé. Ezek a lehajló ágak olyanok, mint egy tüzijáték. Imádom. Már csak beszereznem kellene egyet. Nagyot, olcsón persze. :)
2010. szept. 8. 08:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk volt ilyen az előző házunk előtt, nagyon szerettem. Meg a visszavágást is. Mifelénk varjúbogyófa néven fut :)
2010. szept. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nagyon olcsón az az ingyen be tudod szerezni ha kimégy a legközelebbi erdőbe és kihúzol a földből néhány csemetét, nem tudom te merre laksz de nálunk úgy nő az erdőbe mint a gyom ezrével.
2010. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!