Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet a lakásban magról...

Lehet a lakásban magról nevelni fűszernövényt? (bővebben)

Figyelt kérdés
Van néhány fajta fűszernövény magom..(piros levelű bazsalikom, rozmaring..) Nem tudom, lehetséges e az, hogy a lakásban magról fejlődjön belőlük növény? Van, akitől azt hallottam, hogy hiába ültetek most cserépbe, és tartom a meleg szobába, nem lesz belőle semmi..de volt, aki azt mondta, hogy ültessek, mert simán kihajt. Valaki tudna nekem ebben segíteni? :) Most akkor ültessek, vagy ne?
2010. szept. 3. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
kis lakásban felesleges ilyennel foglalkozni, mert egyrészt sok hely, másrészt nagyon nagy mennyiségben éri csak meg otthon termelni, hogy az újratermelésig elegendő felhasználási mennyiséghez juthass (alternatív költség)
2010. szept. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan ultessel, vesziteni valod nincs!

Enis szoktam ultetni, sot a citrommagom is kihajtott es citromfam is igy lett pl.

En pl. a konyha ablakba tettem ott vilagos is van, es mindig egyforma homersekletu a haz, ugyhogy elviseli es mindig megmarad.

Nekem tetszenek, es szeretem az illatukat, amugy pedig az etel izesitesehez, nem 1 cserepnyire van szukseged, eleg 1-2 szall is.

Jo kerteszkedest!

2010. szept. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hell-ikon ***** válasza:

Mindkét tanács amit hallottál igaz, méghozzá egyszerre!


Ugyanis megfelelő körülmények között minden mag kikel bent a lakásban is de, hogy a növény egészségesen tudjon fejlődni, ahhoz elegendő fényre is szüksége lesz majd.

Lévén, hogy őszben járunk és télnek megyünk, csökken a napsütéses órák száma, ergo ha ki is kelnek nem fognak elég fényt kapni (lakásban meg pláne) s így nem fognak majd megfelelően fejlődni. (felnyúlnak a fényhiánytól, s a hasznos anyagok sem alakulnak ki bennük kellő mértékkel)


Ezen ugyan segíthetsz mesterséges spéci megvilágítás alkalmazásával, de összességében többe kerülne, mint a boltban megvenni a fűszert.

2010. szept. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!