Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha a tuja zöld részét teljesen...

Ha a tuja zöld részét teljesen lenyírom akkor visszanő?

Figyelt kérdés
Nagyon durvan megerősödtek és megnőttek az évek alatt, szinte mint egy fa olyan vastag a törzse. Arra lennék kíváncsi hogy ha annyir megmetszeném hogy tulajdonképpen lekopaszítom akkor visszanőnek a levelek és szép zöld lesz újra? Szeretnék egy szép formát adni nekik mert el lettek hanyagolva de nem akarom azt sem hogy lekopaszítom és utána meg nem nő vissza.
2021. jún. 14. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Amit levágsz, az nem nő vissza, de a törzsön és a hajtásokon rengeteg rejtett meg alvó rügy van, amik kihajtanak. Csak a visszametszést nem szabad egyszerre végrehajtani, azaz "tarra" vágni, hanem fokozatosságot kell betartani, hogy a növény képes legyen a megszokott működéseit (asszimilálás), ráadásul az öregebb törzseken kevesebb a kihajtóképes rügy.
2021. jún. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kb 5 éve az egyik ezüst tujám annyira megvastagodott, hogy már nem lehetett elmenni közte és a ház között.

Fogtam és kb 2 méter magasan lekopaszítottam csupaszra, a tetejét meg kb 3-4 méter magasan elfűrészeltem és sövényvágóval kerekre nyírtam.

Azóta mindenki a csodájára jár.

Évente egyszer utána kell igazítani a friss hajtásokat.

2021. jún. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ahogy írták is, a fenyők rokonságába tartozók nem jól bírják, ha túl kevés levél marad meg. (Még tavasszal, kihajtás előtt többet bírtak volna.)

Most a lomb negyedét-ötödét legalább hagyd meg. Ha ennél kevesebb marad, akkor nem lehet garantálni - igaz, kizárni se -, hogy életben marad.

Az miért baj, ha vastag a törzs?

Vágd le a tetejét, az oldalát meg formázd, keskenyítsd, a kilógó ágakat vágd le, és akkor a megmaradt rész besűrűsödik.

2021. jún. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!