Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lábszelepes szívócsövet...

Lábszelepes szívócsövet készítek colos tömlőből, lógassam, nyomjam le a 40-es csőbe?

Figyelt kérdés

Vagy hogy lesz ebből vízfelszívás? 40-es pvc cső van 2 méter mélyen a földbe nyomva, kettő is. Mindkettőben áll a víz szinte színig. Én fent akarom használni a szivattyút, colos slagból készítek saját szívócsövet, lábszeleppel.


Kérdés, pl. van egy ITAP 1"-os lábszelep, de 55 mm széles, vagy van egy másik, az meg 50 mm széles, nem fér bele a csőbe.


Pedig gondolom én hogy le kell nyomni pár méter mélyre...


Tényleg nem tudom már hogy kell akkor ezt megoldani.


2021. máj. 16. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A slag nem igazi a feladatra, mert a szívás hatására összerogy. Ezért használnak a szívó oldalon olyan csövet, ami merevebb (KPE, vagy a "gyűrűs" flexibilis szívócső)

40-es csőbe 55-ös átmérőjű eszköz nem fog lemenni. Vagy nagyobb cső kell, vagy olyan lábszelep, ami a colos cső 32mm-es külső méretével rendelkezik. (Egy szomszéd mutatott ilyen egybe szerelt szívócsövet)

2021. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A lábszelepet a víz szintje alá kell valamennyivel elhelyezni, fölösleges lenyomni a cső aljáig.
2021. máj. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Honnan tudhatom hol a vízszintem, nem mi fúrattuk, régi rendszer, alig volt használva... a csőben áll a víz, de szerintem az csak az eső, vagy más, de nem ott a szintje.


Szóval vegyek vagy 10 méter pvc spirálcsövet, és rá a szerelékeket.


Ez kb. 12-14 ezer forint. Ez jópár m3 csapvíz... Nem gondoltam hogy kisebb vagyon mire egyáltalán kútvízhet jutok. És még évek akár mire visszahozza az árát...


A 220 literes esővizes hordó olcsóbb volt és legalább biztos hogy abba lesz víz, 12 m²-ről hamar megtelhet.

2021. máj. 16. 18:34
 4/10 anonim ***** válasza:

"10 méter pvc spirálcsövet, és rá a szerelékeket."

A cső állításod szerint 2 méter mélyre megy le, mihez kéne 10 méter?


" régi rendszer"

Milyen rendszer? A földbe lenyomott vízcső nem rendszer, hanem egy földbe lenyomott cső.


"Honnan tudhatom hol a vízszintem, nem mi fúrattuk, régi rendszer, alig volt használva"

Akkor akár az is lehet hogy a cső legalján sincs víz, így fölösleges bármibe belefogni, amíg ezt nem tudod.


"Nem gondoltam hogy kisebb vagyon mire egyáltalán kútvízhet jutok."

15 ezer forint nem egy vagyon, és bizony nincsen semmi ingyen. Elhiszem hogy sokmindenkinek ez is megfizethetetlen, de ez ennyibe kerül, nincs mit tenni. Egyébként nekünk ez 3 havi vízfelhasználásunk, hamar megtérülne. Azt meg meg sem említem, hogy a 2 méter mélyre kitudjahogyan lerakott pvc csőből szivárgó dzsuvát ne nevezzük kútvíznek.


"A 220 literes esővizes hordó olcsóbb"

Rengeteg értelme van egy hordót egy "kúthoz" hasonlítani, tényleg... Komolyan ezt olvasva erős a gyanúm hogy troll kérdés.

2021. máj. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem troll kérdés.


Van egy melléképület, az ereszt kihasználván, belefolyatom a hordóba. Plusz víz, kutya is jobban ezt issza. Csapvizet utálja.


Mivel nem értek hozzá, most kezdtem a témába. Ezért kérdem mit hogy. Két méter mélyen van az egyébként gyűrűs aknás kút alja, ahol van lenyomva passz hogy milyen mélyre 40mm-es cső, ebből kettő is. Ahogy néztem, szegedihez hasonlít, annyi hogy az elágazás sóderrel lehet beszórva, szóval nem látszik.


Használták, mert volt benne pedrollo szivattyú csak szétrohadt. A vízszint valahol 5-6 méteren lehet (gondolom én, általánosságban), szóval az + a kút mélysége, kb. 8-10 méter. A szivattyú ami volt benne 9 méterről tudott szívni, de rá volt téve közvetlen a csonkra (2 m mélyen). Én nem így szeretném, aknán kívül, szóval 8 méter a max., mert a szivattyúnk annyit tud emelni.

2021. máj. 16. 19:54
 6/10 A kérdező kommentje:
Azon gondolkodtam, ha ez még a golyós megoldás, akkor igazából azért van a csőben víz, és akkor el se engedné a szivattyú a vizet.
2021. máj. 16. 21:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Vegyél 25-s kpe-t,-az olcsóbb. Rá kell tekerni egy collos visszacsapó szelepet(majd együtt a kettőt átfúrni,és egy 4~5 mm-s stiftet keresztben beletenni,hogy ne vágja le a vízoszlop súlya).

A visszacsapó pl. a Megathermnél a fém tányéros 3124 pénz,a kpe-236/m,így 6k-ból megvagy,ha még veszel idomot a kpe~szivattyú közé.

2021. máj. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 nem kifogás meg kötekvés, de 44.5 mm-es az átmérője, megint csak nem fér bele a csőbe, de köszi azért.
2021. máj. 17. 06:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Bocs!

Akkor viszont a "szivattyúcentrum.hu"-n nézd meg,nekik van vékonyított átmérőjű.

2021. máj. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen lábszelepet rátekersz egy 1"-os KPE cső végére, teflonszalaggal tömíted és kész:


[link]

2021. máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!