Kezdőoldal » Otthon » Kert » A metszőollót használat után...

A metszőollót használat után mivel szoktátok takarítani?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 7. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel se nagyon, nem szokott az koszos lenni. Letörlöm és ha tudom, hogy jó darabig nem lesz használva fújok rá valami kenőspray-t, hogy rozsdáljon.
2021. ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első alighanem "NE rozsdáljon"-t akart írni. Semmi baj, előfordul.

Én csak akkor törlöm szárazra, ha nedves lesz, nehogy megrozsdásodjon. Időnként csöppentek olajat a tengelyére.

2021. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#2: Tényleg, bocs, tollhiba :-)
2021. ápr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok metszéstől az egymás felőli oldalakra felrakódik némi piszok. Növényi nedvbe ragad valami, idővel nagyon kemény lesz, és eltartja egymástól a pengét meg a támasztót. Ezt letolom pl. reszelő végével, vagy késsel, vagy kocérral, vagy bármi fémmel, ami a kezem ügyébe kerül. Más tisztítási műveletet nem szoktam végezni. A metszőolló is olyan, mint a cipő meg a kutya, hogy egy idő után amennyi piszok rárakódik, annyi le is kopik. Időnként olajozom a tengelyt, az egymáson csúszó részeket, a rugót. 2-3 évente szétszedem teljesen, és az olajsarat letakarítom a nem látható részekről.
2021. ápr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A #4-es nagyon jól részletezve leírta.

Én megtoldom annyival (talán tudod is, de ha már eszembe jutott megírom), hogy az esetleges betegségek egyik fáról a másikra való átvitelének kiküszöbölésre ajánlatos a metszőollót fertőtleníteni vagy legalább alaposan csap alatt megmosni.

2021. ápr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Aki nem takarítja, remélem úgy csinálja, hogy előbb levágja a beteg növényi részeket mert az a sürgős és utána szépen az egészséges részeket is megfertőzi.

Szappanos víz, alkohol, wd40.

2021. ápr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha egy kertben van beteg növényi rész, aminek a betegsége így terjed, akkor minden egyes vágás után alkoholban áztathatod félórát az ollót, akkor is biztos lehetsz, hogy az összes fád el fogja kapni azt a betegséget. Legfeljebb fél évvel később. Vagy félórával. Nyáron a szívogató rovarok (a gyomrukban) meg az énekesmadarak (a körmükkel) pillanatok alatt átvisznek minden fertőzést.
2021. ápr. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 7-nek csak részigazsága van!
2021. ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pont a napokban tisztítottam én is, ronggyal meg féktisztítóval, utóbbi nem tudom mennyire ajánlott, de jól tisztít.
2021. ápr. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!