Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen zöld szobanövényeket...

Milyen zöld szobanövényeket ajánlotok kezdőknek? Gondolok én a páfrányra, ami elég szívós növény.

Figyelt kérdés
2021. márc. 13. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Engem egy dzsungel vesz körül, de a páfrány soha nem maradt meg. Egyáltalán nem szívós, nagyon sok függ a lakás fekvésétől is.

Kezdőnek jók a kaktuszok, anyósnyelv, agglegénypálma.

Ezeket max. kirohasztani lehet.

2021. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

A crassula elpusztíthatatlan. :-D


Majomfa néven is megtalálod...


[link]


Bárhonnan kaphatsz dugványt, nagyon könnyen szaporítható. Biztos van vmelyik ismerősödnek, barátodnak....

2021. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szobai futókát ajánlanék, páfrányt semmiképp
2021. márc. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 alletta ***** válasza:
100%
vitorla virág, anyósnyelv elég jól bírja a gyűrődést.
2021. márc. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugodtam. A páfrány nálam is gyorsan megdöglött (kétszer), pedig egyszer sikerült újraélesztenem nyáron az erkélyen.

Anyósnyelv, gyompálma, sárkányfa, yucca (nem nagy törzses), aloe vera, többféle fikusz, szobai futóka, néhány pozsgás és orchideák. Nálam ezek maradnak meg tök igénytelenül, de beletelt némi időbe, mire kitapasztaltam melyik melyik helyet fogja szeretni a lakásban.

Ha valamelyik látszólag nem érzi jól magát, akkor helyezd át máshova.

2021. márc. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Zöldikét ajanlok! Az bírja a gyűrödést.

A szobai futóka csak akkor, ha van helyed, mert egy bogba tekerve szerintem nem adja vissza szépségét, nekünk a nappali plafonján fut, keresztbe kasul a kifeszített madzagon. Nagyon igénytelen.

A pálma is.

De nagyon sok ilyen jól tűrő virag van. Nekem a Fokföldi ibolya is egész evben viragzik, pedig őt is néha elfelejtem meglocsolni.

De az orchideák is jol bírják.

A könnyező pálma is strapabíró.


Inkább az a lényeg, hogy a virág szeresse a helyét, akkor megmarad. Ha kap vizet és néha tápot és szereti ahol van, akkor sokáig megmarad.

2021. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
A futókát én egy nagy bambusz karóra futtattam. Ha már túl sok, akkor visszavágom. Kidobom, vagy elajándékozom a levágott részeket. Szerintem így mutatós. Az össze-vissza igénytelen futását nem szerettem. :D
2021. márc. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A páfrány viszonylag speciális igényekkel rendelkezik. Ha tudsz neki állandóan párás, szélvédett, maximum szűrt napfényt biztositó helyet, aminek átlaghőmérséklete 10 fok körül van, de lehetőleg sosem melegebb 15-20 foknál, akkor jó eséllyel szép nagyra megnő, egyébként jobb esetben is csak sinylődni fog. Valószinűleg nem a Mátrában laksz, 800 méter felett, ha a páfrányt megemlítetted, ott nagyon jól érzi magát, az erdők mélyén.

Első növénynek én is a zöldikét, az anyósnyelvet és a majomfát ajánlom, ezek nagyon szivósak, igénytelen növények. Esetleg fikuszfajtákkal is kisérletezhetsz,ezek között is annak igénytelen, de tetszetős megjelenésű fajok.

Zöldike:

[link]

Majomfa:

[link]

Anyósnyelv:

[link]

Csüngőágú fikusz:

[link]

2021. márc. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Menj virágkertészedbe, tüzetesen számolj be az elképzeléseidről (igényeidről), milyen fekvésű a szoba, virágzót akarsz, vayg csak zöldet stb. Ők szakember szemével adnak tanácsot. A fenti felsorolások jók, de tudni kellene, hogy milyen a szoba (szobák). A zöldike nem bírja a tűző napot. Sötétebb helyen nem lesz szép csíkos a levele.
2021. márc. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

A szobai páfrányok trópusiak, ezek nem a nálunk szabadban élő fajták.

Nálam van egy, ami a szobában lakik, télen 22 fok, nyáron néha 30, soha nem volt párásítva. Meg van egy másik fajta, ez az üvegezett előtérben van, télen néha csak 5 fok, nyáron 40, párásítva még ez se volt. Évente szétszedem őket átlag 3 felé, mert annyira nőnek. Nem is értem, mi a problémája vele ennyi embernek, én aztán nem dédelgetem őket, csak akkor kapnak vizet, amikor már kezdenek kiszáradni, és mégis nagyon szépek. (Leginkább, pont ezért...)

Mondjuk, vannak alapdolgok, amiket be kell tartani:

Nem szabad kaspóba tenni, mert a vízben állás kinyírja őket. Lehetőleg két öntözés közt száradjon ki valamilyen mértékig a talajuk. Ezért nem szabad túl nagy cserépbe ültetni, mert az ilyenben soha nem tud megszikkadni a föld.

Bármit írjanak is a neten, de a sötétet nem bírják. Az a legjobb, ha némi napsütést is kapnak, akkor fejlődnek igazán szépen.

Kb. 2 havonta szoktam tápoldatozni. "A" típusú, azaz savanyú földbe vannak ültetve.

Kérdező: kaktuszt és egyéb pozsgást fűtött szobában nem lehet tartani, ezekkel ne próbálkozz.

2021. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!