Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyomirtózni tényleg csak...

Gyomirtózni tényleg csak ősszel lehet?

Figyelt kérdés
Van 3000 nmes telkem ami most füvesítve van. Szeretném ezt a füvet eltüntetni, hogy újra be lehessen ültetni valamivel a telket. De ha legyomirtózom most, akkor állítólag újra ki fog nőni a fű. Ez igaz?
2021. márc. 13. 10:50
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
Akkor is kinő ha ősszel csinálod. A gyomirtó nem örökérvényű. A földben lévő magok kihajtanak. Leszórod két hónapig bìrja kb. Én mindíg tavasszal csinálom a kertet. Télire semmi értelme.
2021. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ok tehát akkor soha többé nem lehet a füvet onnan kiírtani?
2021. márc. 13. 14:40
 3/10 mindentudó99 ***** válasza:
Dehogy nem. De van olyan gaz is pl mimt a parlagfű hogy évtizedekig elél a magja a földben. A fű el fog tünni. Nyilván meg kell ismételni néha a gyomirtózást. Ez nem ùgy megy hogy egyszer lenyomod aztán ott soha nem nő többet semmi
2021. márc. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval mondjuk áprilisig ki tudom irtani a füvet? Mert akkor kellene elkezdenem ültetni
2021. márc. 13. 15:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Nemertem miért a fű kiírásával akarod kezdeni a zöldség termesztést.

Eleve ősszel kellett volna jó mélyen felszántani vagy felásózni a fü eleve az aljára kerül így tudsz bele ültetni és ami nől fű automatikusan kapalod ki.

No most ha jó porhanyós földed van most is belekezdhetsz az ásásba de ilyenkor mar nem fagynak szét a rögek.


Ásás nélkül hiába gyomirtózod a beton kemény földbe semmit nem fogsz tudni vetni.

Szóval egyenlőre nyugodtan hanyagold a gyomirtót.

2021. márc. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Levendulát szeretnék ültetni. Nem tudom hogy lássak hozzá vagy mit kéne csinálnom. Néhol azt olvasom fel kell számtani a földet, néhol azt, hogy elég ha gödröt ások neki és meghagyom a füvet de lövésem sincs hogy fogjak az egésznek neki.
2021. márc. 13. 16:15
 7/10 mindentudó99 ***** válasza:
Márciusban gyomirtózok áprilisban meg felrotálom. Vagy igény szerint vetés palántázás előtt rotálom
2021. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3000 nm levendula...?

Iszonyatos meló lesz! Egy távoli rokon ezzel foglalkozik,kb. fél hektár van neki,és ő a feleségével,meg 2~3 ember mindig benne van.

2021. márc. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy csinálják a profik. Tihany, Pannonhalma.

És mi a későbbi terv a levendulával? A virágát akarod eladni? Vagy olajat üttetni?

Meg azt is gondold végig, hogy hagyományos termesztéssel akarod folytatni, aminél egyértelmű a gyomirtó használata, vagy bio módon, mert akkor abszolút kerülendő.


Első körben, mi a távlati cél?

2021. márc. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A cél, hogy legyen egy szép levendulaültetvény a telkemen
2021. márc. 16. 15:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!