Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vakond hálóval milyenek a...

Vakond hálóval milyenek a tapasztalatok? Gyep alá tényleg jó megoldás?

Figyelt kérdés
Kutya is van, akire neha rajon az ashatnek, ez ellen is jó lehet, vagy felszedne a halot is? Probalom leszoktatni rola, kb aprilisban fuvesitenenk az udvart.

#fű #kert #gyep #Vakond háló
2021. febr. 16. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Kutya nem hiszem, hogy kiszakíthatja esetleg beleakadhat a körme neki. Egyébként azt nem füvesítésnél szokták használni hanem gyeptéglák alá mielőtt kitekerik. Azt is akkor ha nagy területed van esetleg sportpálya alá. Legalábbis amikor kertészetnek dolgoztam mi így csináltuk. Egyébként nem szoktam vele foglalkozni ha van nakondturas szétrugdalom aztán kész a vakond úgy se marad sokáig egy helyen
2021. febr. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"a vakond úgy se marad sokáig egy helyen"


Így is van, széttúrja az egész kertet.

Én pl. már ötödik éve szenvedek vele úgy, hogy több vakondot is megfogtam már.

2021. febr. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Az akkor azt jelenti elég szar a talaj tele van kártevőkkel úgyhogy örulhetsz mert a vakondok elintézik őket
2021. febr. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Az akkor azt jelenti, hogy nagyon jó a talaj, mert rengeteg benne a talajjavító földigiliszta. A vakond fő tápláléka (90-99 %-ban) a giliszta. Pajort meg ilyesmit csak véletlenszerűen talál, mert ezek nem vándorolnak, nem esnek bele a vakondjáratba. A vakond úgy táplálkozik, hogy állandóan oda-vissza mászkál a rengeteg járatában, és a beleesett gilisztákat összegyűjti, harapással megbénítja, és egy raktárba szállítja. Vakondokkal foglalkozó kutatók találtak már 2 kg gilisztát is egyetlen raktárban.
2021. febr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Ültess pár tő vakondriasztó növényt (Euphorbia lathyris, nagy sárfű a másik neve) állítólag a gyökerei olyan anyagot választanak ki, ami 4-5 méteres körzetben távol tartja a vakondot.
2021. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Neten láttam már ilyen növényt, amit kitúrt a vakond...
2021. febr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szuleimnek is van ilyen csodanovenyuk, ugynugy tur mellette a vakond. 😂

Szoval senkinek nincs konkret tapasztalata vele au elson kivul? En nem gyaptegla ala szeretnem, csak kb 3 cm melyen a foldbe, hogy ne turjanak. Mert ha tur a vakond, a kutya meg ratesz egy lapattal es meg nagyobb godroket as.

2021. febr. 17. 09:19
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

"Az akkor azt jelenti elég szar a talaj tele van kártevőkkel úgyhogy örulhetsz mert a vakondok elintézik őket"


Talán nem kellene egy panelből tanácsokat adni olyannak aki egész életében kizárólag KERTES családi házban lakott.

2021. febr. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Honnan vetted, hogy panelba lakok? Írtam, hogy én szét szoktam rugdosni ha van nálam. Azt is írtam kertészetnek dolgoztam.

Vakond kérdésre meg azt mondom, a vakond nem kártékony, nem véletlenül védett. Ha megeszi a gilisztákat annak oka van, a természet fenttartja önmagát.

Mindenki eldönti magának saját kertjébe beengedi vagy kiírtja onnan a ezeket az ártatlan állatokat de nem árt észben tartani valamit: a vakond már előbb ott volt mielőtt neked házad lett volna, a vakond már akkor ott volt amikor a homo sapiens Afrikában futkosott. Az, hogy szúrja a kis szemedet a túrás nem a vakond hibája, hanem az emberi ego ami azt hiszi ki lehet sajátítani a természetet.

2021. febr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!