Kezdőoldal » Otthon » Kert » Jövőre nem lehet elégetni a...

Jövőre nem lehet elégetni a beteg növényi részeket. Bekerül a komposztba, ahonnét pár év múlva újra befertőz mindent.Az avart nem égetem, de a beteg növények miatt nem akarok állandóan vegyszert használni. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Évszázadok óta ősszel elégették a beteg levágott növényeket az őseink is.

Mit lehet tenni , ha nem akarom komposztálni a betegséget? Az önkormányzat elviszi zsákokban, ha megvesszük a zsákot. És ugyanúgy komposztálja a betegseggel együtt. Idén nálunk még szerencsére lehet égetni.

A legjobban azok tiltakoznak, akiknek sosem volt kertjük és a kisgyerekeik bagófüstben nőnek fel.

Mit lehet tenni egy ilyen buta szabály ellen?



#kert #égetés #beteg növények
2020. okt. 27. 10:17
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
A jelentsék fel a mocsárzöldek. Egyrészt engem nem zavar, másrészt nem vagyok feljelentős típus. Harmadrészt tudom, hogy a jegyző nem tud kezdeni az ilyenekkel semmit. Mással sem nagyon ( öt évig voltam jegyző )
2020. okt. 28. 20:00
 22/35 anonim ***** válasza:
68%
Továbbra se értem, mért elmeroggyant meg sötétzöld, aki nem akarja az undormány gazfüstöt szívni.... (Nem, a műanyagfüstöt se akarnám, de az szerencsére nálunk nincs. Gaztüzelés, az van.)
2020. okt. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
86%

Aki normálisan kertészkedik, annak nem kell gazt tüzelnie.


Ha ágakat, gallyakat nem lehet a kertben, akkor 2 napja kivágott fát miért lehet a kazánban?

2020. okt. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

22

Csak hiszed. A fél ország azzal tüzel amivel tud, ebben a lakkozott bútor és a használt ruha is benne van. Ráadásul legalább 5 hónapon keresztül. Csak figyelj, mert januárban nem a gazégetés szagát fogod érezni.

Emellett változatlanul belefújják az arcunkba a bagósok a büdöset, nem hinném, hogy az kevésbé káros.

23

szó sincs gazról, málna és szőlővessző, pünkösdi rózsa levele, szára

2020. okt. 29. 13:25
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

22 vagyok

"Csak hiszed. A fél ország azzal tüzel amivel tud, ebben a lakkozott bútor és a használt ruha is benne van. Ráadásul legalább 5 hónapon keresztül. Csak figyelj, mert januárban nem a gazégetés szagát fogod érezni."

Értem, biztosan zavaró, ezt is büntethetnék. Az én szomszédságomban ez szerencsére nem szokás, mint írtam.


"Emellett változatlanul belefújják az arcunkba a bagósok a büdöset, nem hinném, hogy az kevésbé káros."

Egyetértek, rég betiltottam volna közterületen. Aki szeretne cigarettázni, tegye, de csinálja otthon vagy az erre kijelölt, más helyektől elkülönített(!!) dohányzóhelyeken. Ez lenne az ideális szerintem.

2020. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

25.

Tapasztaltam, hogy a gazdagabb hőszivattyús környékeken is tüzelnek mindenfélével. Sajnálatos, hogy ezzel senki sem foglalkozik, pedig sokkal károsabb, mint a kerti égetés.

A dohányzás is szép történet. Megállókban senki sem tartja be. Kerthelyiségben meg sajnos nem áll meg a füst az asztalnál,

2020. okt. 29. 13:38
 27/35 anonim ***** válasza:

#26

Na igen, a vonatállomáson napi szinten szívom mások bagóját. Kerthelyiségekbe meg már utálok kiülni emiatt, nekem minden étvágyam elmegy, ha füstben kellene fogyasztanom. :(


Mindegy, bocsi hogy szétoffoltalak. :)

Csak szerettem volna leírni, hogy attól hogy X dolog engem zavar, attól még egyáltalán nem látom jónak Y-t se...

2020. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

27

nem baj, ezekben viszont egyetértünk :)

2020. okt. 29. 16:46
 29/35 anonim ***** válasza:
55%

Falun lakom, és nagy bosszúság, ha be kell kapkodni a száradó ruhát, mert valaki nekiállt égetni. Vagy nem lehet szellőztetni, mert büdös lesz a lakás. És nem csak a füsttel van a baj. A felszálló gázok, mikroszemcsék szennyezik a levegőt, hozzájárulnak a klímaváltozáshoz is. Én üdvözlöm ezt az új szabályt.

20 éve lakom itt, és soha nem égettem. Mintegy 5 m3 zöld hulladék keletkezik sövény nyírásból, lombhullásból, fametszésből, fűnyírásból. Van egy villamos ágdarálóm, 45000 Ft volt, 15 éve megy, és egyszer kellett benne kést cserélnem, mert elkopott az élezések során. Körülbelül hüvelyk ujjnyi vastagságú ágakkal bír megbirkózni. Ami ennél vastagabb, azt egy-két évig szárítom, aztán megy a kazánba száraz faként. Ez körülbelül 3 heti tüzelésre elég a leghidegebb napokon, az idő többi részében hőszivattyúval fűtök. Amit a daráló ledarál, azt elterítem a kertben. Sok előnye van, őrzi a nedvességet, nehezebben nő ki a gaz, puha marad alatta a föld, nem kell ásni, kapálni. Ahogy komposztálódik, amire a talajban élő élőlények is nagyban rásegítenek, visszaadják a földnek azokat a hasznos anyagokat, amit a növények felszívnak a növekedésük során. Egy részét ládában komposztálom, így nem kell földet vásárolnom a szobanövények számára. A szomszéd műanyag zsákba rakja és elszállíttatja, ezzel is növelve a műanyagszennyezést. Sokszor elkérem tőle, azt is feldolgozom, javítja a kertem talaját. Példa rá, hogy falun van megoldás a zöld hulladékra. De aki nem szeret dolgozni, inkább a TV-t bámulja és a seggét növeszti a fotelban, annak ez nem nagyon tetszik.

2020. nov. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

20

Mekkora ötlet, ez olyan mint tűt keresni a szénakazalban! Komolyan gondoltad?

Egyébként nem a jegyző, hanem a katasztrófavédelem foglalkozik a füsttel.

2020. nov. 30. 18:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!