Kezdőoldal » Otthon » Kert » A tujának a kék termése ehető...

A tujának a kék termése ehető vagy mérgező?

Figyelt kérdés
2010. aug. 8. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mérgező.
2010. aug. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És mindegyik tujafajtáé mérgező?

Van olyan növény,aminek a termése a tujáéhoz hasonló és ehető?

Arra a kis kék "izére"gondolok,ami a tuján szokott lenni,lehet,hogy rosszul tudom és az nem a termése,de tudjátok,mire gondolok.

2010. aug. 8. 15:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromba sok papsajtot ettünk, tudod, az a kis zöld micsoda, ami az út mellett nő, és akácvirágot is. Az, hogy ezek ehetőek, nem mondta senki, ez csak úgy terjedet egymás között gyerektársaságban. Viszont nem is tiltották, ebből is gondolom, hogy nem volt ártalmas. Viszont tuja termést sosem ettünk. Meglehet, hogy különösen nem mérgező, mert azt, hogy a tiszafa piros bogyója mérgező, nyomatékkal kihangsúlyoztán növénytan órán, a tujáról viszont nem esett szó. A szúrós szagából következtetve viszont pocsék lehet az íze.
2010. aug. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Akácvirágot és papsajtot én is ettem,nem sok íze van.

Igazából azért kérdeztem,hogy ehető-e a tuja termése,mert álmomban bele volt keverve a krumplipürébe és olyan jól nézett ki benne...Valami ételkülönlegesség volt.De mivel már tudom,hogy mérgező,a valóságban inkább nem kóstolom meg :)

2010. aug. 9. 14:50
 5/6 anonim válasza:
kezdjük azzal, hogy a tuja a fenyőkhöz hasonlóan nyitvatermő, tehát nincs termése. az a kék cucc, az a magot burkolja be, és igen, MÉRGEZŐ!
2010. aug. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 far severö sapirico válasza:
A tiszafának ( Taxus baccata ) mindene mérgező ( mint a katicabogár is ), de a piros arillusa az egyetlen , ami nem az.
2019. febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!