Kezdőoldal » Otthon » Kert » Terasz mellé nyírfa?

Terasz mellé nyírfa?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy nyírt a kertembe, viszont helyhiány miatt a terasz mellett lenne kb 1 méterrel a fa ültetve. Én arra is gondoltam, hogy duplán ültetném pár év ráhagyással, így amikor felnyomná teraszt, kivágásra kerülne.
2020. júl. 16. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon lebeszélnélek róla.

Bekünk hatalmas területünk van, a fehér törzsű nyírunk vagy 10 méterre van a terasztól és baromira szemetel.

Nem csak a levelei hullanak nyáron is, de a termése ( [link] kis körömnyi hártyaszerű lapokkal mindenütt jelen van, még a házban is egy ajtónyitással.

Mondjuk eszemben sincs egy élő fát kivágni, nem nyom fel semmit, mert a gyökerei mélyen vannak (ez nem fenyőfa) de ha ne adj Isten belevágna a villám, nem ültetnék másikat.

2020. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A szemetelés nem probléma, komposztálnám.
2020. júl. 16. 19:11
 3/5 A kérdező kommentje:
De persze nem ragaszkodom a nyírhez feltétlen, de ez az a fa, ami nem nő 10 méter fölé, s nem nyomja fel a teraszt, ahogy írod.
2020. júl. 16. 19:12
 4/5 anonim ***** válasza:

Ültettem régebben vagy 5 nyírfát.

Gyönyörűek voltak, amíg nem kezdtek el szemetelni.

Nem győztük takarítani a teraszt, a medencét, a lakást stb...

3-at már kivágtam, jövőre a maradék kettő következik.

2020. júl. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

#3

Nem tudom melyik fával kevered kedves Kérdező, de a miénk már több mint 20 méter magas.

"Gyorsan növő, egylaki fa. Magassága elérheti a 15-25 métert is, míg törzsének átmérője ritkán akár 40 centiméter is lehet. Egyes egyedei elérhetik a 27 méteres magasságot is és törzsátmérőjük a 60 centimétert, ám ezek már ritkaságnak számítanak."

[link]


És még egy megjegyzés:

A nyír "szemetét" te nem tudod komposztálni, legfeljebb a leveleit teljes lombhullás után ősz végén.

Azt hidd el, hogy ez a fa, a telet leszámítva folyamatosan szemetel, de nem akárhogyan, hanem folyamatosan. Könnyű, pernyeszerű termése mindenütt ott van, mindent eltömít, az udvaron álló autót, medencét, gépeket és mindent!

És mindezt úgy mondom neked, hogy nem vagyok mániás, nem söprögetem az udvart, mert meggyőződésem, hogy nem véletlenül hullanak a levelek, azok alapozzák meg a következő évi tápanyagot a növényeknek. De ez még nekem is sok.


Láthatóan nem ismered a nyírfát, nézz utána, mielőtt egy 100 évnél is továbbélő fát ültetsz!

2020. júl. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!