Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fóliasátor vagy üvegház lenne...

Fóliasátor vagy üvegház lenne alkalmasabb?

Figyelt kérdés
Paradicsomot, paprikát, uborkát, ültetnék bele nyáron, káposzta és salátaféléket télre( úgy hallottam ezek télen is megteremnek így és lehet friss zöldséget enni), palántákat nevelnék benne tavasszal, hogy ne a házat földezzem össze, valamint megfordult a fejemben hogy citrusféléket és más egzotikus gyümölcsöket is szívesen nevelnék (pl ananász, kókusz, datolya, banán, mangó, kivi, kakaó, stb) szóval ezekhez kellene valami, csak nem tudom melyiket lenne érdemesebb telepíteni.
2020. júl. 9. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Teli káposzta stb, az inlább üvegház, de fóliasátor is tökéletes ezekre.

Annyi, télen kell a trágya + növényi rost, és termel nem kevés hőt.

2020. júl. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csináld polikarbonátból, ha tartósat akarsz. Kicsit drága, de nem veri szét a jég meg a szél.
2020. júl. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tennék hozzá, hogy a kivi az nem egzotikum, nálunk is terem szabadföldben is, nem fagy el, téltűrő. Ugyanúgy négy évszakos tájról származik! Sőt, gyakorlatilag a mi (manapság jellemző) időjárásunkhoz képest is szélsőségesebb időjárási körülmények között is terem. :) Nem fóliába való! Kell termő és porzó! Meg egyébként is ez egy ugyanolyan futónövény, mint a szőlő! :)

Nem vagyok szakértője ennek egyébként, és nem is nevelek kivit, egyszer olvastam róla, pusztán ennyiből az infó! Volt tervben egy darabig, hogy ezzel foglalkozom kb. 2000m2-en, aztán nem lett belőle semmi, még lehet mondjuk, de egyelőre nem ez élvez prioritást.

Én is a polikarbonátra szavaznék! Akár még készen is, egy polikarbonát fémvázas, 9m2-es üvegház 136 ezer forint, de a 12.2m2-es 160 ezer, nem sokkal több, nem annyira veszélyesen drága, 9m2-en is bőven ellehet kezdeni ezt, amit akarsz, két oldalon van közel 4-4 métered, bőven jó, ez elégséges akár egy családnak is, de hát nem tudjuk mekkorában gondolkodsz.

2020. júl. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiviről 1 dolgot nem szoktak elmondani, de nálunk itt olaszországban nagy balhék vannak belőle szomszédok közt, ugyanis büdös.
2020. júl. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem büdös. Nekem volt 3 fajta. Esetleg az büdös, ha lehullik a gyümölcs, és ott rothad el.

Kb. -18-20 közt fagy el, de olyan ritkán van.

A mini kivik azok bírják -25-30 fokig is. Ebből jelenleg is van 3 fajta, ezek se büdösek.


Melegkedvelő egzotikus növények esetén egy rendes polikarbonát épület fűtése is többe fog kerülni, mint a házé. (Fólia meg üveg esetében még többe, plusz ezek nem bírják az időjárás viszontagságait.)

De még saláta meg ilyesmi se terem meg télen fűtés nélkül, csak egy hónappal korábban, mint a szabadban. A fóliában éjszaka csak 1-2 fokkal van több, mint a szabadban, tehát ami elfagyós, az még áprilisban is simán el fog fagyni, ha nem fűtesz rá.

2020. júl. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nyilván nem éri meg fűteni. Azon dől ez el, hogy hobbi vagy sem, mert ha hobbi, annál sosem nézzük, hogy megéri-e.

Mondjuk egyébként komposztfűtéssel szerintem kifűthető lehet, már annak megépítése sem éri meg nyilvánvalóan, de ha hobbi és költesz rá, akkor napelemes, napkollektoros rendszernél lényegesen olcsóbb a kiépítése és utána maga az energia kvázi ingyen van, már ha van elegendő növényi és állati trágya (avagy tudsz intézni). De egzotikus növények számára ez szerintem alkalmatlan fűtési rendszer, túl nagy a hőveszteség egy üvegházban is.

Akit jó pár évvel ezelőtt mutogattak a TV-ben az épített akvapóniás üvegházával, emlékeim szerint télen is elüzemelt a történet fűtés nélkül, s ezek a videók, amit yt-ra posztolt még akkor készültek, amikor még valóban volt tél Magyarországon. Azt tudom, hogy volt nála is fűtés kiépítve, de tesztelte, hogy meddig nem szükséges. Esetleg érdemes rákeresni, már elég rég volt ez, nem nagyon emlékszem mekkora hőkülönbség volt a maximum, amit eltudott érni fűtés nélkül, de az egészen biztos, hogy nem 1-2 fok. Mindenesetre igaza van az 5-ösnek, egzotikus növényekben nem hinném, hogy kell gondolkodni Magyarországon üvegházban, szóval nálunk egy üvegházban annak kell örülni, hogy télen is akár van saláta, esetleg paprika, paradicsom, ilyesmi, nem hogy mindjárt ananász.

2020. júl. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!