Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ciszterna létrehozására mi a...

Enkidu kérdése:

Ciszterna létrehozására mi a legolcsóbb megoldás? Leásni egy üvegszálas tartály pl? Gondolom betonból elkészíteni lenne a legdrágább. Ötletek?

Figyelt kérdés

2020. jún. 10. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Tévedsz aranyból drágább
2020. jún. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
18 köbméterest csináltunk tavaly, 1,2 millióba volt az egész (munkagép, földelszállítás, zsalukő, gerendás födém, vízszigetelés).
2020. jún. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom! Szakemberrel csinaltattatok? Vagy csak a foldmunka a szallitas es az anyag koltseg volt ennyi?
2020. jún. 11. 18:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Ide válaszolok a privátra:

Csak az anyag volt ennyi, amit lehetett mindent mi csináltunk. Hozzáteszem rutinos haverokkal.

Munkadíj egyedül a munkagépre/földelszállítás volt. Meg egy segédmunkásnak fizettem 40 ezret, hogy kiássa az árkot a gépészeti csöveknek a házig.

Talán 1-2 száz ezerrel olcsóbb lett volna, ha nem áthidalógerendás, béléstestes a födém, hanem ki van zsaluzva, de erre sem idő sem kapacitás nem volt.

Illetve pumpás mixer betont hozattam.

Azon is sokat lehet spórolni ha kézzel keveritek. Persze csak akkor ha ezért nem kell fizetni senkinek. Mert ha pénzért keverik kézzel, az már nem biztos hogy olcsóbb mint a mixer.

Ami még sok volt az a kenhető vízszigetelés. 2 rétegben 300 ezer körül evett be anyagot.

Mikor kész lett az egész, a gerendás födém kapott 15cm betont, így lett egy szép nagy felületem amire meg építettem egy kerti kiülőt.


Folyamat pedig: a gödör kiásása körben plusz 30-40cm ráhagyással a végleges mérethez képest. Aljzat (föld) tömörítése géppel, 15-20cm murva ágy, murvaágyazat tömörítése. Erre megy vastag PVC fólia, utána mehet vasalás 10mm-es betonvassal. Mikor kész a vasalat ki lehet önteni az alját betonnal (20cm körül legyen).

Ha megkötött a beton (1-2 nap kötésgyorsító adalékkal a mixerbetonban), fel lehet szórni zsalukővel az oldalfalakat (én 20-as zsalukövet használtam). Mikor ez is kész 1 rétegben átglettelni flexi csemperagasztóval a zsaluköveket.

Utána kitakarítani az egészet, és lehet alapozni (előkészíteni) az egészet a vízszigetelés előtt.

Jöhet a kenhető vízszigetelés SZAKSZERŰ felhordása, van leírás hogyan kell alkalmazni. Igazából nem egy nagy valami, de ezen múlik minden. Szóval fontos az előírásokat követni.


Van aki akkor víz szigetel, mikor már kész a teteje is. Ezt én azért nem ajánlom, mert egyrészt természetes fényben sokkal jobban látni mit csinálsz, másrészt a kipárolgó ammónia (gondolom kötőanyaga vízszigetelésnek) nem egy egészséges dolog zárt térben lélegezni.

Szóval sokkal jobb a födém elkészülte előtt megcsinálni a szigetelést.


Még annyi, hogy zsaluzott födémnél az aljzat szigetelését óvni kell. Mivel mindenki azon fog járkálni, oda rakják a zsalunak a lábakat stb. Le kell vastag karton papírral takarni, majd fóliázni még folyik a munka.

Én pl. ezért (is) csináltam gerendásra a födémet, mert így nem kellett már feleslegesen járkálni a szigetelésen.

2020. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne kamuzz már
2020. jún. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves #4-es! Köszönöm szépen a kifejezetten részletes válaszod! :)
2020. jún. 14. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!