Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növény ez? Mi a pontos...

DamonSalvatore kérdése:

Milyen növény ez? Mi a pontos neve?

Figyelt kérdés

1 éve kaptam ezt a növényt ajándékba, anyósnyelv gyanánt. A kis kaspóján Sansevieria Boncellensis szerepel. Azt látom, hogy valami mini sansevieria (törpe anyósnyelv?) lehet. Azonban utána néztem a neve alapján, és nem hasonlít azokra, amilyen találatokat láttam kertészeti honlapokon.

A gondozása miatt érdekel, mivel egy éve meg van, és semmit nem változott. Ritkán locsoltam, már át is ültettem, most tápoldatoztam. Az biztos, hogy nem locsoltam túl (nem látom rohadni, meg a földje sem büdös), de azt sem tudom, hogy ez egyáltalán még él-e (lehet ez már kiszáradt, és ezért nem hasonlít a találatokra?).

A válaszokat köszönöm - nem vagyok nagy növénygondozó, de szeretném tudni, mi ő.

ez a kép róla: [link]


[link]


Ez pedig a találat a pontos nevére: [link]



#kaktusz #növénygondozás #anyósnyelv #sansavieria #boncellensis #törpe anyósnyelv
2020. ápr. 10. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal inkább Sansevieria fischeri lehet, vagy valami hibridje
2020. ápr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

A névben nem tudok segíteni, de nem sok különbség van a tartásukban.

Ha eddig általános (B) virágföldben volt, akkor próbáld meg C-ben, ami semleges kémhatású. A B-t mindegyik elviseli, de nem mindegyik szereti.

Elég sok földben van, én harmadennyiben tartanám. A Sansevieriák azt szeretik, ha viszonylag kicsi cserépben és laza földben vannak, mint a kaktuszok. Mert akkor gyorsan ki tud száradni öntözés után a földjük. Bőséges öntözés, kiszáradás. És rengeteg fény, az ablak közelében.

2020. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettek :) A föld valóban általános virágföld, de mindenképpen kipróbálom a C földben, kevesebb földdel.


A fischeri-re tényleg hasonlít, valószínűleg hibrid lehet akkor. Nagyon köszönöm!

2020. ápr. 10. 20:27
 4/4 A kérdező kommentje:
közben nézelődtem a fischeri alapján, és rátaláltam a samurai dwarf fajtára. Ő lesz az [link]
2020. ápr. 10. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!