Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mivel kell bekenni a friss...

Mivel kell bekenni a friss oltást?

Figyelt kérdés
Gyümölcsfát oltottam,sertészsírral kentem be a frissen vágott nemes végét, az jó lessz úgy?

2020. márc. 12. 15:11
 1/4 A kérdező kommentje:
*lesz
2020. márc. 12. 15:24
 2/4 anonim ***** válasza:

Akár jó is lehet, ha nem olyan sok, hogy lefolyva behatoljon az illeszkedő részek közé. A párolgást nyilván csökkenti, de én nem csináltam volna.

Valami sebkezelőt érdemes használni, vagy viaszt, vagy festéket. Én Fagélt használok, ez a legjobb meg legegyszerűbb. Van még a Biocera nevű dolog is, de ezzel vigyázni kell, mert ha rügyre megy, azt kimarja az alkoholtartalma miatt. Sebkezelőnek meg azért nem jó, mert egy év alatt kiszárad és lepereg, az ág helyét támadni tudják a farontó gombák. Ha már kenegeti az ember, akkor tartson ki 3-4 évet...

2020. márc. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt a sertészsír ötletet honnan vetted?

Szerintem a semmi jobb mint a zsír.

2020. márc. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mindentudó99 ***** válasza:
Oltógéllel kell
2020. márc. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!