Kezdőoldal » Otthon » Kert » Zöld víz a medencébe? Mi a...

Zöld víz a medencébe? Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Frissen lett feltöltve a medencénk!Nagy merevfalú!mikor beleraktam a klór granulátumot, fél órára rá tiszta töld lett a vize!Kristály tiszta, hiszen még használva sem volt, viszont zöld!Mi a fene lehet ez??3 éve megvan, de még soha nem tapasztaltam ilyet!
2010. júl. 21. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk ugyanez volt, csak rendes medencével...

Beírok ide, kíváncsi vagyok milyen válaszok jönnek. :)

2010. júl. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
75%
Nem lehet, hogy alga?
2010. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Friss vízben??Mielőtt beleraktam a klórt, teljesen tükör tiszta volt, mint a csapból engedett víz!Aztán fél óra múlva zöld!
2010. júl. 21. 17:23
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehet hogy sok klórt tettem vele?
2010. júl. 21. 17:23
 5/8 anonim ***** válasza:

kútvízzel töltötted fel?

Simán lehet algás víz,vagy vasas ,a vegyszerek hatására szineződhet a víz ilyenkor.Írod hogy 3 éve megvan,tavalyi eltevése télre szakszerű volt ?Algátlanítás lesikálás kiszárítás?

2010. júl. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Félreérthetően írtam! Idén már volt felállítva, csak a hétvégén leengedtük, és most újratöltöttük, mert máshová került!csap vízzel töltöttük, viszont a vizünk mostanság nagyon vasas, ezt észreveszem a kádunkon is!Lehet hogy azt hozta ki a vegyszer!most nézem valóban olyan zöldes-sárgás a víz!
2010. júl. 21. 17:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Vasas a víz kétségtelen.

Nálunk is az ,én a következőt csinálom feltöltés után:

bele a kombitabletta,az úszik.Ha papír szűrös forgatód van akkor,este pelyhesítő bele,papírszürő kivesz és anélkül forgasd át a vizet 2 órát minimum.takard le reggelre ott lesz az alján.Fogsz egy slagdarabot és óvatosan szedd ki vele a trutyit medin kívülre.mintha benzint lopnál:)Ez kb 2 nap és kitisztul a vized.Jó sokat forgasd napközben is ,és többször mosd ki a papírszűrőt egy nap.Hajrá!

2010. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem,hogy fontos hogy a papírszűrő nélkül forgasd pelyhesítés után ne hogy elduguljon.Mikor kijött a java trutyi ,már vissza rakhatod.
2010. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!