Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van valakinek információja...

Van valakinek információja arról, hogy a villanyszerelési célra forgalmazott 11-13,5 mm átmérőjű szürke pvc védőcsövek UV állóak-e, tehát bírják-e a napfényt, azaz lehet-e őket alkalmazni fóliasátor váz kiváltására?

Figyelt kérdés
Van 2 db házilagos készítésű "emelt ágyásom", szeretnék föléjük valami fóliasátorhoz hasonló megoldást (tavaszi ill. őszi időszakra). A kereskedelemben ilyen célra kapható termékek túl nagyok ill. kb. 50 cm-es sugarú ívben nem is hajlíthatók, viszont ezek a kis átmérőjű szürke védőcsövek igen. Csak azt nem szeretném, ha a napfény hatására rövid idő alatt szétrepedeznének. Hivatalos gyártói információval nem találkoztam.

2020. jan. 7. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Azok falban való vezetésre vannak tervezve, ahol soha nem éri semmi fény, nem hogy UV.
2020. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ötrétegű vízvezeték cső jobb lenne erre a célra, és masszívabb is.
2020. jan. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ötrétegű csőnél a külső réteg polietilén és ennek az UV állósága ismét kérdéses.
2020. jan. 7. 21:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Ötrétegűvel nem lesz gond!

Szeptemberben múlt 3 éve,hogy lakásfelújítás volt,azóta kint egy szabadtéri állványon van télen~nyáron néhány darab 16-s,és 20-s.

Semmi bajuk.

2020. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A legolcsóbb uv álló az a kpe vízcső.

175 Ft métere

2020. jan. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2020. jan. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az LPE cső még olcsóbb. :)

A csepegtetőrendszerek gerincét ebből a kettőből szokták csinálni, mert mechanikailag is erősek. Gyakrabban LPE-ből, pont mert olcsóbb, és nem kell nagy nyomást bírnia. Nálam is már vagy 10 éve süti a nap, és nincs baja.

2020. jan. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azok a csövek vékonyak és gyengék, mechanikai védettsége 0, mivel nem terhelésre vannak gyártva, csak hogy a falakba bevésve a vezetékek behúzhatóak illetve cserélhetőek legyenek. A védőcső vezetéket választja el a falazattól, gipsztől, vakolat stb. Hosszútávon nem bírja az UV-t, viszont amit írtak fenn, az 5 rétegűt használhatod erre ha neked megfelel, az falon kívülre, alkalmazható erre megfelelő bilincsek is vannak. Lakótérben és intézményekben is vannak így szerelve viszonylag közel szerelve a fénycsövekhez, tehát kap UV-t rendesen. El sem színeződik, ami egy 13,5 vill.csőről nem mondható el.


Viszont, ha már vill.cső, annak van kültéri erősített falú változta, ami szintén szürke, bírják a hőt is általában 160-170 foknál kezdenek lágyulni,kültérre szerelhető, nem gond neki az UV. Ezekhez spec. bilincs és idom is kapható gyárilag, nem úgy mint a falba véshető változatnál, ráadásul gyárilag tokozva vannak így egymásba illeszthető a cső. Az, hogy árban mi éri meg az már más dolog.

2020. jan. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!