Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes most szobanövényeket...

Érdemes most szobanövényeket vásárolni?

Figyelt kérdés
Most költöztünk be saját lakásba és nagyon hiányoznak a növények (pár darabot hoztam, de meg sem látszik a nagyobb lakásban), ezért szeretnék venni pl. ficust stb-t. Nem lesz baja, ha megveszem az obiba például és kicipelem a kocsihoz, nem árt neki ennyi hideg?
2019. dec. 12. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Télre senki sem vesz,hogy több legyen a gondja .
2019. dec. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mármint a növénynek van több gondja vagy aki megveszi?
2019. dec. 12. 21:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg "használtan" venni (Vatera, jofogas stb.). A korábban is lakásban nevelkedett növény már hozzászokott egy lakásban uralkodó feltételekhez és kisebb sokk számára, mintha üvegházi körülményekről kellene lakásban uralkodó körülményekhez szoknia.
2019. dec. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt inkább a szállításokra kapott hideg a sokk.

Ha ráhúzol egy papírzsákot, akkor lassabban, kevésbé éri a hideg, és ne fél napos bevásárlás legyen amíg kint áll a növény. Most állítólag jön egy kis felmelegedés, használd ki.

2019. dec. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fagyos időben nem szabad a kocsihoz se kivinni az érzékenyebb növényt, de most jelenleg nincs fagy. Ha plusz van, akkor a hűvös nem gond.

Jófogáson, Vaterán, ilyesmi helyeken tényleg negyedéért lehet növényt venni, én is szoktam 1000 Ft-ért hirdetni olyasmit, amit virágboltban 10 E-ért adnak, csak nálam egyszerűen kinőtte a szobát, vagy elszaporodott. (Persze, sokan bolti árat kérnek, de figyelgetni kell a jó ajánlatokat.)

2019. dec. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!