Kezdőoldal » Otthon » Kert » Virág tápoldat házilag?

Virág tápoldat házilag?

Figyelt kérdés
Leandereim nem akarnak virágozni. Arra gondoltam, ha hajpakolást is lehet itthoni szerekből készíteni, van talán valami "nagyanyáink féle recept" házi tápoldatra is.
2010. júl. 17. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg létezik, ezt hivják trágyának. Ez komoly, régebben a növényekben vagy állati trágyát adtak a cserepébe is, vagy komposzttal szórták meg a tetejét. Viszont ennek az a hátránya, hogy nem tudod, mennyi tápanyag és milyen összetételben van benne, amig lebomlik, addig eléggé szagos, és a legtöbb cserépben a talajban nincsenek olyan mikroorganizmusok, amik a szervestrágyát le tudnák bontani.

Ezért célszerübb inkább kész tápoldatot venni, mert azzal több eredményt érsz el.

2010. júl. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szerintem vegyél a helyi agrokertben néhány kiló ammónium- vagy kálium-nitrátot.

Vagy keress meg egy földműves havert, ők tudják mi kell mert tonna számra veszik az ilyen dolgokat és szerintem nem sajnálnának pár kilót tőled.

2010. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a megtisztított zöldségek maradékát szoktam megfőzni, és azzal locsolom a növényeimet. Sok ásványi anyag van benne.
2010. júl. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó, valami hasonlóra gondoltam én is:)
2010. júl. 20. 17:55
 5/5 anonim válasza:

[link]


és a víz, amiben a tojás főtt :)

2013. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!