Van egy elég nagy diófám otthon a kertben. Koronaalakitó metszést szeretnék végezni rajta. Hogyan? Többi lent
1. Csak akkor fogj neki, ha már lehullott a termés, ne pocsékold el a majdnem beérett diót.
2. De utána mielőbb, legkésőbb október végéig. Novemberben is lehet végszükség esetén, de abból már lehet visszafagyás az erős ágak helyénél, mivel nem tud helyreállni a nedvkeringés.
3. A metszés alapszabályait kell betartani, azaz, csonk nélkül vágj, egy elágazás fölött. Hogy melyik ágból mennyit, azt te látod. A helyzet szabja meg, hogy egy ágat tőből ki kell vágni egy túl sűrű lombozatból, vagy pedig visszavágni, erősítendő az elágazásokat.
4. Az összes lomb 1/3-át levághatod, abból még nem lehet baj, ha továbbra is figyelsz a fára.
5. Ősszel nem jellemző az ágbetegség, ezért nem fontos lekezelni a sebeket. De ha akarod, akkor tehetsz rá Fagélt. (Biocerát ne, az semmire se való.)
A fűnek mindig is be fog zavarni ezek után, hacsak ki nem vágod tőben a fát. Mivel a gyökereket nem vágod le, ezek ott lesznek a felszín közelében, és "eleszik" a táplálékot a fű elől.
Minél többet vágsz le, annál erősebben fog hajtani jövőre. Egy erős visszavágást követően simán lehetnek jövőre 2 m-nél hosszabb új hajtások, amik aztán 2-3 év múlva le fognak hajolni, mert csak a felső végükön fejlődnek majd elágazások. Érdemesebb ezért minden őszön, vagy legalább minden második őszön elvégezni a szükséges metszéseket, mint hogy teljesen elromoljon a koronaszerkezet. Így nem kell egyszerre nagyon sokat vágni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!