Penészes lakásból költözés?
Ha saját lakás és azt adod el és vennél egy újat, akkor nem muszáj, mert vannak már nagyon hatékony penészölő falfestékek. Ezzel egy teljes lakásfestés megoldja. Mellette lehet használni páramentesítő készüléket.
Az új lakásban is megjelenhet a penész és ehhez elég, ha túl jól szigetelnek a nyílászárók és a fal sem páraáteresztő. Télen hőhíd is okozhat penészedést.
A penész spórák szinte mindenhol ott vannak a levegőben, hiába mosod le a bútorokat, az új helyen is ott lesznek, vagy beszálldosnak az ablakon szellőztetéskor.
Jó reggelt mindenkinek!
Ajánlom mindenkinek a figyelmébe. A penész ellen a megfelelő szellőztetéssel lehet és kell védekezni. A páramentesítő készülék ugyan kivonja a párát a lakás levegőjéből de friss levegőt nem juttat be. Márpedig friss levegőre szükség van! Lélegeznünk kell, ha nincs elég friss levegő fájhat a fejed, nem tudsz kellőképpen koncentrálni stb. Ha nem szellőztetsz a falakban fog a nedvesség felhalmozódni, megjelenik a penész és nem mellékesen a nedves falak hővezetése magasabb, mint a száraz falaké és így a fűtési költséged is több lesz. Németországban szabvány írja elő a lakóktól függetlenül kötelezően megvalósítandó a nedvesedés, azaz a penész ellen védő szellőzés mértékét. A megvalósításához rejtett ablak szellőzőket alkalmaznak. Figyelem nem összekeverendő a részszellőzővel! a résszellőző csak akkor szellőztet, ha a kilincset adott helyzetbe fordítod. (Ez kvázi, olyan, mintha kinyitnád az ablakot.) A rejtett szellőző bezárt ablak esetén is szellőztet a penész megelőzéséhez szükséges mértékben!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!