Ha valahol, akár házon belül, akár kint az utcán látok ilyen rágcsálódobozt, és hozzáér a gatyám szára, akkor lehet baj? Most akkor ennek a külső része van valami vegyi anyaggal bevonva, vagy arra számítanak, hogy az egér belemászik?
Láttam ott a munkahelyen pl valaki bele rúgott egy ilyenbe, mert a fallal párhuzamos volt az oldala, de onnan el lett lökve.
Az én gatyám szára szerintem nem ért hozzá.
De ha pl valaki belérúgott egy ilyenbe, és azután mondjuk lehajol cipőfűzőt kötni, utána valamiért véletlenül leejt egy tollat, és pont a cipőjéről pattanna le tegyük fel, ahol pl hozzáért ahhoz a műanyag-dobozhoz, amin szerepel a rágcsaló-irtás felirat?
Az akkor most baj? És pl tegyük fel lehet észre sem veszi, csak összeköti, és ha nem látszik, hogy pl a gatyája vagy a cipője ragacsos lenne, akkor végülis nem is lett olyan, vagy nem olyan mértékben?
Ebben most belül van az a szer?
Mert és ha mondjuk pl elővesz egy cukorkát vagy rágót, és véletlenül picit hozzáér a kezével?
Kívül egyébként nem látnám, hogy ragadnának ezek a dobozok, csak ilyen felirat van rajtuk. Van kisebb is, nagyobb doboz is.
Szal, hogy akkor most ahhoz hozzá lehet -e érni esetlegesen cipővel meg nadrággal, és akkor arra számítanak, hogy belemászik az egér? Vagy hogy legalább a fejét dugja be szegény, és onnan abból a részéből a lyukon át ki tud folyni egy ilyen cucc a dobozkából?
Előre is köszönöm.
Ebből a méregből meg kellene enned vagy 10 dekát, hogy bajod legyen. Ha csak megfognád a dobozban lévő mérget, és aztán lenyalogatnád a kezedet, attól garantáltan nem lehetne bajod.
(Gatyaügyileg: gatyának eredetileg a vászonszerűségből készült felsőruházatot nevezték, amit jellemzően parasztok, pásztorok viseltek. Jellemzően fehér vagy festetlen volt, néha fekete. Akkor még nem is vettek alá semmit, legfeljebb hidegben egy másik gatyát.
Ezen kívül volt a vastag, fekete vagy sötét anyagból készült nadrág, amit a felsőbb rétegek viseltek.
Az újabb korokban elterjedt a külön ilyen célra készített alsógatya, ami sokáig hosszú szárú volt, és nadrág meg gatya alatt is hordták a férfiak. Ebben az időben terjedt el a nőknél a bugyogó, ami szintén hosszú szárú volt.
Aztán a háború után a fiatalok elkezdtek szár nélküli alsónadrágot hordani, amit területenként változóan alsógatyának, kisgatyának, aztán a "rendes" gatya köztudatból való kikopása után egyszerűen csak gatyának neveztek.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!