Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Icipici fehér rovarokkal van...

Icipici fehér rovarokkal van tele a sárkányfám földje. Mit kell tennem, hogy elpusztítsam őket?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy nagy kertész, bocsi
2016. máj. 17. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Túl nedves a föld, illetve túl sok a bomló/rohadó anyag benne.

Érdemes volna átültetned a fát ha a fentiek fennállnak.

Válassz kaktuszföldet, ne virágföldet vagy hasonlót, mert az túl sokáig tartja a vizet. Csak akkor öntözd ha a cserepet megemelve érezni hogy könnyű, de akkor önthetsz rá 1-2-3 liter vizet is hogy átmossa, átáztassa a földjét. A fölösleg ne álljon az alátétben/cserépben.

2016. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából néhány hete ültettem át és azóta vanank benne a kis szemetek. És ha kiszárítoma földjét? Vagy újra visszajönnek locsolásra? Csak újabb átültetés mentheti meg?
2016. máj. 18. 10:16
 3/5 anonim válasza:

a földön pattogó ugróvillások eltűnnek, ha nem öntözöd túl a növényt

lakásban is használható öko-bio-környezetbarát permetszert is kapni, ha mégsem ők lennének az elkövetők :)

2016. máj. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2016. máj. 18. 17:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha most jelentek meg, akkor lehet nem jó földet választottál. NEM kerti virágföld kell neki (semmilyen szobanövénynek) mert az túl sok szerves anyagot tartalmaz, sokáig tartja a nedvességet, sőt sokszor műtrágya is van benne, ami túlstresszeli a benti virágokat. Ekkor jönnek a sárguló/hulló levelek..

Szóval ne öntözd túl, ha az ujjad benyomod a földjébe, érzed hogy nedves-e. Ha már tök száraznak érzed egy ujjnyi mélyen, akkor de csak akkor, jól locsold meg.

Első voltam.

2016. máj. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!