Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Vándorpatkány elleni praktika,...

Vándorpatkány elleni praktika, méreg kipróbálva, valami más?

Figyelt kérdés
2016. máj. 11. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Élvefogó csapda, valami alkalmas élelemmel belecsábítva.

A szüleim gazdaságában 3-4 macska mindig volt, az is távol tartott minden rágcsálót, még a patkányokat is. Ez leginkább akkor bizonyosodott be amikor már nem volt macskájuk.

2016. máj. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 hell-ikon ***** válasza:

Kutya.

Foxi, törpe snaci, bár nekem a német juhászom is megfogta tavaly ami a szomszédból áttévedt.

2016. máj. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Két kutyánk van, egy puli,és egy shar-pei keverék, de egyiktől se fél, és azok se fogják..


Pont az előbb lőtt le egyet a férjem légpuskával...kimerészkedett a kutya táljához enni... a szemtelen..megjárta..

2016. máj. 11. 10:43
 4/10 anonim ***** válasza:

Macska! A legjobb, ha ketten (vagy többen) vannak, úgy sokkal bátrabbak.

Különben még a hagyományos csapda is alkalmas a befogásukra, olyan mint a lecsapós klasszikus egércsapda, csak sokkal nagyobb, erősebb. A csali változó lehet, ki kell tapasztalni, mit szeretnek, nálunk a dióbél volt a befutó, mielőtt nem lettek macskáink. 3-an vannak, azóta be se tévedtek a portára a patkányok, egér is csak vagy három még az ősszel, de azt is megfogták.

Előtte csak kutyánk volt, snaci, és hiába fogott meg néhányat, szemtelenül jöttek, és ahogy mondod, a táljából ettek, ittak, pfúj... Undorító egy jószág.


A macska eleve "megjelöli" a területét, ki-kimászkál a kerítésen kívülre is, és így a puszta jelenlétével is távoltartja a rágcsálókat.

2016. máj. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Két macskánk van, az óta a ház körül sem marad meg semmilyen nem kívánatos állat. Nyestet is fogtak már, még a vakondot is kivadásszák a lyukból, olyan ügyesek. Egész télen a teraszon volt a dió, lyukacsos krumplis zsákokban, de hozzá sem nyúlt sem az egér, sem más rágcsáló.
2016. máj. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jo lenne macska,de a két felnőtt kan kutya lehet hogy szettepne.

Regen volt,akit megszokták,de az eltűnt,elütötte az autó,sose maradt még sokáig.

2016. máj. 11. 14:05
 7/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Mi is a felnőtt macskagyűlölő kutyánk mellé hoztuk a 3 kismacskát. Nem volt egyszerű, de muszáj volt, mert a patkányok nagyon elszemtelenedtek, és már nem bírtunk velük.

3 hétig tartott az összeszoktatás, a kismacskák egy kenelben voltak az udvaron, a kutyánk végig "őrizte" őket, szerintem csak várta a pillanatot, mikor haraphatja ketté bármelyiket...

Aztán amikor látta, hogy a gazdi gondozza a macskákat, dédelgeti, eteti az új lakókat, elfogadta őket, sőt, már együtt alszanak, együtt esznek, egyfajta apukaként viselkedik velük. :D

Egyébként az idegen macskákat továbbra is gyűlöli, ha betéved a portára, képes lenne megölni is.

2016. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, bármelyik kutyához hozzá tudod szoktatni a macskát, amelyiknek parancsolni tudsz.

Ha nekem foxihoz is sikerült, akkor bármihez sikerülni fog. :)


Amúgy én is a hagyományos lecsapós patkányfogóban hiszek.

A macskák csak a pockokat hordták 10 percenként, patkányt nem láttam náluk.

2016. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még több méreg.


Mi az hogy kipróbálva?

Nem eszik meg vagy nem hat?

2016. máj. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez is az is...
2016. máj. 14. 13:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!