Cuproxat-al állítólag vegetációban is meg lehet próbálni permetezni fél dózisban. Igaz ez?
Igen, működik!
Én két éve ezzel permetezek virágzásban 20 ml/10 liter permetlé dózisban tafrina, monília ellen. És minden fát megszórok vele, a rézérzékeny őszibarack és nektarin is kibírja gond nélkül.
Aztán két azoxistrobin permetezést csinálok, amikor már van elég levél, hogy a felszívódó felszívódhasson.
És az azoxistrobin blokk után Bordóilé+kén NEO sc -vel permetezek egyet, vagy kettőt. (Ez régebben Bordói lé+kén NANO sc néven volt forgalomban)
Ez is tribázikus rézszulfát mikronos szemcsemérettel, mint a Cuproxat FW, csak még 60 mikronos kén is van mellette a lisztharmat kedvéért. Ebből 40-50 ml/10 liter permetlé dózisban permetezek szintén minden gyümölcsfát, (paradicsomot, paprikát, uborkát, stb.) illetve a szőlőt, pöszmétét, ribizlit 60-80 ml/10 liter-es dózissal. Egy-két kénérzékeny othellómat néha egy kicsit megperzseli, de amúgy szépen véd, és az esőállósága is kiváló!
Durván hangzik a virágzásban rézzel permetezni. Biztosan jól írtad?
És működik? Tafrina Monilia?
Igen, nem tévesztettem el, virágzásban rézzel, Cuproxat-tal, 20ml/10 liter permetlé töménységben.
De ha nagyon durvának hangzik, olvasd el te is, ahonnan én vettem az ötletet:
Nekem nagyon bevált, mert korábban állandó küzdelmem volt a tafrinával, és nem volt csak felszívódó szer, amit ugye csak leveles állapotban érdemes kifújni. De addigra nyilván elkéstél, mert a tafrina a fertőzés után lehet, hogy 2 hétig is lappang, mire fodrosodni kezd a levél. Szóval ha már fodrosodik, akkor elkéstél jócskán! Már virágzásban meg kell kezdeni a védekezést.
A fiam, de az egész család imádja az őszibarackot, van a kertben vagy 7 fajta, hogy egész nyáron mindig érjen valamelyik. De csapadékos tavaszokon csak mióta a Cuproxatot ismerem, azóta tudom megvédeni az őszibarackokat. Azóta az almára, körtére és a meggyre szilvára, málnára, is ezt fújom, ott persze nem a tafrina, hanem a monilia ellen.
Fújom a virágzás kezdetén, fővirágzásban és sziromhulláskor. Sziromhulláskor már felszívódó szert (Chorus, Topas) is teszek bele, mert akkorra már van levél is a fákon.
Hogy a réz mellett a kenet is elviseli-e, teszteltem különböző gyümölcsfákat az őszibarackon kívül, hogy nem Cuproxat-tal permeteztem, hanem Bordói lé + kén NEO sc szerrel. Ebben is mikroformulázott tribázikus rézszulfát van!
Virágzásban 0,2% töménységben (20ml/10liter permetlé) alkalmaztam.
Egy nyári almáról tudok például beszámolni, amit virágzásban több alkalommal is megszórtam, és semmi baja nem lett. Bár a szakirodalom azt írja, hogy az alma nagyon kényes, míg a viaszréteg nem alakul ki rajta.
De láthatóan semmi baja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!