Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Miért penészedik a szoba...

Miért penészedik a szoba falainak sarkai. Mivel tudnám eltüntetni?

Figyelt kérdés
Ablakot cseréltettem a szoba sarkai egyre jobban penészednek, mivel tudnám eltüntetni?
2015. febr. 4. 10:46
 1/6 anonim válasza:
47%
Valoszinuleg keveset szellozik a szoba es nagyon alott bent a levego
2015. febr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Penészírtóval lehet eltüntetni. Többet kell szellőztetni, illetve csökkenteni a páratartalmat.
2015. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
-a szobában párás a levegő,mert a most jól záródó ablakon nem tud kijutni a vízgőz se,így a leghidegebb pontokon -ami nálad ezek szerint a sarok-kicsapódik a pára,állandóan nedvesek a sarkok,és ez a penészgombának nagyon kedvező hely,szereti,és szaporodik is rendesen,egyre nő a fekete sereg,
2015. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
vagy lehet a fal maga vizesedik,vagy túl hideg van a szobában. ha más megoldás nincs, penészölőzheted 3 naponta
2015. febr. 10. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
de van vmi speciális festék, vagy meszelni kell?
2015. febr. 10. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp meg kell szüntetni a szellőzési gondokat, anélkül nem fog eltűnni a penész a lakásból. Egyébként is mindig ott van, csak nincs elég víz, hogy fel tudjon szaporodni. Lehet szereltetni szellőzőnyílásokat az ablakokba, lehet kapni pára mentesítő készüléket, az viszont csak a villanyszámládat fogja terhelni. Végleges megoldást talán egyik sem jelent.


Van elméletileg festék adalékanyag, ami gombaölős. Ezen kívül a hipós víz, ami jó, csak vigyázni kell, hogy ne menjen másra, mert az kifakul. A bolti gombaölőben is az van, csak sokszoros áron. Ha más felületen is van, akkor floraseptes vagy domestosos vízzel áttörölni, amiben szintén ugyanez van némi mosószerrel elkeverve szintén nem olcsón. Párologtatva a levegőből is kiirtja a spórákat, de nem érdemes belélegezni, mert nagy dózisban az emberre is mérgező.


A narancs illóolajat ajánlják még, de az zsíros, szóval az inkább a bútorokra meg a növényekre (0.2%-is higításban) jó.


Én személy szerint először hipoval leirtottam mindent, aztán kiszedtem a szigetelést, ami körbe van az ablakon, ki is dobtam, tiszta penész volt az egész. Sokat szellőztetek, és felcsavartam a fűtést a konvektoron. Így nem jött vissza 2 hónapja a gomba. Nálam egészségügyi gondokat is okozott, pedig tényleg nem volt valami kimondottan sok, de úgy néz ki, hogy allergiás vagyok rá.


Ha nagy foltok vannak akár 1nm, vagy nagyobb felületen, akkor próbálkozz meg ózonos irtással. Azt szakemberek csinálják. Ha nekiesel egyedül védőruha, minden nélkül, akkor abból még mérgezés is lehet, ha nagyon felkavarod a spórákat. Egyáltalán nem olyan ártalmatlan, mint amire elsőnek tűnik... Ha te csinálod, akkor kesztyűben, nedves szivaccsal a legjobb, amit utána eldobsz, bár ez falra talán nem a legjobban működik. A fújós bolti megoldásra szintén azt mondják, hogy felkavarja a spórákat. Miközben csinálod mindenképp szellőztess, és talán érdemes valamilyen védőmaszkot is használni.

2015. márc. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!