Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Nyest van a padlásomon!...

Nyest van a padlásomon! Hogyan tudnám befogni vagy kiírtani?

Figyelt kérdés
Patkánymérgeket raktam ki, de még azokból nem evett. Valami jó csapdát ha tudtok írjatok már :) meg hogyan kell megcsinálni :D Köszi :)

2014. máj. 15. 13:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
17%

Csapdákkal nem mész semmire, kikerüli.


Méreg... Nem védett a nyest véletlenül?


Tökmindegy, ami hatásos ellene az hang alapú készülékek.

De mi egyszerűen beraktuk a pincében talált szokol-rádiót, úgy hagytuk egy hétre, és mikor visszamntünk megint füvet vágni, kiköltözött végleg.

2014. máj. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Értem köszi :) de még más tanácsokat is várok!!
2014. máj. 15. 14:02
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Robbantsd ki!
2014. máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
:D jah! petárda a seggibe :D de most komolyan!
2014. máj. 15. 14:18
 5/18 gomzoli ***** válasza:
27%

A patkánymérget is meg fogja enni, ha darált húsba kevered, és kis nyers "fasírtgolyócskákat" raksz ki neki. Elég egy kiskanálnyi a méregből, amit 10 deka hússal elkeversz (használj gumikesztyűt, vagy húzz nylonzacskót a kezedre).

Lusta vagyok utánanézni, de szerintem a nyest nem védett, tekintettel arra, hogy még a városokban is mennyire el van szaporodva, és kártékony. Persze tévedhetek is, és ha védett, akkor ne mérgezz, inkább a zsebrádió (ami egyébként egy príma ötlet :-)

2014. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

[link]

Én megnéztem, jobb oldalt van hogy Magyarországon nem védett.

Köszönöm a tippeket, akinek van még valami ötlete az írjon! mert nagyon idegesít a kis " barátom " :D

2014. máj. 15. 16:26
 7/18 anonim ***** válasza:
27%

A rádió nem vált be!!

Két nap múlva ismét a padláson rohangált.


A csapdába meg nem ment be!


Az évek alatt már mindent kipróbáltunk, de betelt a pohár, amikor már elrágcsálta az autók motorterének a belsejét is az utcánkban!


Marad a husos mótszer, de ne érezze meg a szagodat rajta!!!

2014. máj. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Okés, majd ügyesen csinálom ;)
2014. máj. 15. 21:12
 9/18 emir72 ***** válasza:

Riasztani csak egy darabig tudod, egy idő után megszokja.

Patkányméreggel csak gyomorrontást okozol; az a rágcsálók jóval hosszabb bélcsatornájában tud csak felszívódni. Egy ragadozón csak átsiklik, különben a mérgezett egerekkel/patkányokkal indirekt módon mérgeznénk a macskákat/kutyákat.

Csapdából sokféle van a piacon, többségük olcsó vacak: semmit sem ér, vagy csak óvatlanabb állatok, pl. macska befogására alkalmas. Nekem ez jött be: "Állatcsapda XM", keress rá a Neten, a gyártó honlapján részletes tippeket is találsz, a használatához. Általában egy hét alatt megfogom, aztán viszem kirándulni.

2014. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 gomzoli ***** válasza:
71%

Bocsáss meg Emir, nem kötekedésből, de a patkányméreg igenis működni fog, hatásának semmi köze a bélcsatorna hosszához (ami egyébként a nyestnek sem rövidebb, mint egy patkánynak). A hatóanyaga véralvadást gátló szer, ami megeszi, az belső vérzések miatt fog kimúlni. A mérget evett egeret befaló macskát is érinti a dolog, de az egér által megevett mennyiség a macska testsúlyához mérve oly csekély, hogy meg se kottyan neki. Ezért nem döglik meg!

A darált húsos módszert én már alkalmaztam, és működik. A kiírtani kívánt állat megeszi így a kellő mennyiséget, és pár napon belül vége.

2014. máj. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!