Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan irtsuk a pajzstetvet,...

Kertvédelem kérdése:

Hogyan irtsuk a pajzstetvet, ha elszaporodott?

Figyelt kérdés
Sziasztok/Jó napot!! Nagy segítségre lenne szükségem. Napok óta keresgélem, hogy mi szállta meg a kertünkben az összes gyümölcsfát, növényeket. A pajzstetűhöz hasonlít a legjobban(pici fehér, olyan mintha icipici pók lenne). Sajnos a szomszéd fák nagyon közel vannak, és el vannak hanyagolva, így mindent elkapnak a mi fáink. Azt vettem észre, hogy egyik nap sok fehér valami "szálldogál" le az aranyesőre, rózsára, emlékkertembe, fűbe, borostyánra. Most már ott tartunk, hogy a föld szinte fehér, eszméletlenül elszaporodtak. Gondolom a szél fújja őket össze vissza, nyilván repülni nem tudnak. Mit tehetnénk ellenük? Permetezést ma megkezdjük, de a fű, a föld, hogyan tüntessük el? Egyáltalán ez állatra, emberre lehet ártalmas? A kiskutyám mikor kifekszik a teraszra, nagyon sok rászáll, hiába szedegetem le róla. Mivel ezek a növények az ajtótól nem messze van, így mi is kapunk belőle rendesen. A ruhákat mikor kitettem száradni, még nem tudtuk, hogy ezek vannak, tele lett! Amikor szép idő van, szinte fehér felhő szerűen látható a levegőben. A szomszédok nem hajlandóak permetezni!!!!!! Nem foglalkoznak a fákkal. Bevallom nekem a legfontosabb az emlékkert lenne, nagyon fájna a szívem, ha tönkre menne. Kérem, aki tudd(!!!!) segítsen tanáccsal! Köszönöm.

2013. jún. 12. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Dohánylé. Jóféle Munkás cigaretta.

Vigyázz, mert könnyem belehalhatsz te is. Felszívódik bőrön keresztül is.

2013. jún. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! Olvastam erről, és akkor szerintem ezt ki is próbálom! Valóban igaz, hogy a földet is lehet vele locsolni, mert ha felszívja a növény, akkor jobban védekezik utána?
2013. jún. 12. 16:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha permeteztél vele, pár napig ti se mehettek oda!
2013. jún. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!