Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hatékony patkánycsapdát...

Hatékony patkánycsapdát használtatok már, s ha igen milyen az?

Figyelt kérdés

Környéken páran baromfit tartanak, van sok eleségük, amire jönnek a patkányok. Nãlunk meg a csendes hàtsó épületekben meg szeretnék megbújni. Időről időre felbukkannak, ha nem is àllandóan. Szerintem most is vannak, és elegem van!

A kirakott mérgek szerintem nem sokat érnek, drãga is és félek, hogy közvetve ártatlan állatokat pusztít el...


Csapda vásárlása mellett döntöttem. De ha mãr beruházok, akkor szeretnék jót venni, ami tényleg megfogja a patkányokat.


Kérem, akinek van olyan, ami már bevált, írja meg hogy miféle!!!

Köszönöm!!!



szept. 6. 06:54
 1/6 anonim ***** válasza:

HA zaklatod őket állandóan akkor elfognak tünni.

Én bézból ütővel csapnam le és légpuskával lőttem.

ELtüntek örökre, már vagy 2 éve nem volt egy sem.

szept. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy túl sok elfoglaltságom van házon kívül. Nem tudok annyi időt a zavarásra szánni. Szóval tiszta sor, hogy nálunk jó nekik. :(

Egyébként tudom, hogy az hatékony, szoktam is időnként "zavarni" , zajt csapni, meg pakolászni, stb. De nem tudok mindig jelen lenni.

Puskám az nem nincs amúgy...

szept. 6. 07:33
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

Egy csomó macska kell a környékre, azok leszabályozzák. De nem ilyen benti cicókák, akik inkább éhen döglenek, ha nem a szokásos márkájú füstölt lazacot kapják, hanem ezek a tépettfülű félvak rohadék sztrítfájterek, mert a patkányos is nagy gcik ám!


Esetleg, ha az épületet körbe tudja járni (tehát nem telekhatáron áll), akkor egy agresszív terrier is rendet tud rakni.

szept. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Élvefogó a legjobb.
szept. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Saját àllatot nem vållalhatunk be.

Viszont a környék macskài àllandóan jönnek mennek, kertbe sz-rnak, tetőn mászkálnak, nàlunk is és a szomszédnàl is.

Utálom őket, de pont ezért tűröm, hogy hátha a rãgcsàlók ellen jók...

Baglyok is előfordulnak.


Na pont a baglyok és a környék macskài miatt sem szeretem a mérget...nem akarom, hogy méregtől szédelgő patkányt egyén egy bagoly, vagy hasonló.



Szóval igen élvefogót akarok azt hiszem. De azt hol vegyem, melyik az, ami jó minőségű és elkapja a patkányt??

szept. 6. 15:21
 6/6 anonim ***** válasza:
81%

Miért akarsz élvefogót? Hogy még kínozhasd egy darabig, mielőtt elpusztul?

Méreg is van amúgy hatékony, a brodifakum hatóanyagú pép, drótra felfűzve, hogy ne egy pati hordja el az összeset.

De amúgy ha tudod rendszeresen figyelni, akkor a hagyományos fém lecsapós fogó nagyon jó. Olcsó boltban már 300 Ft körül kapható, és sokszor használható:

[link]

A tányéron lévő lyukon húzz át két szál rézdrótot, azzal jól lehet rögzíteni bármilyen csalit úgy, hogy ráhajtogatod.

Nálam almakocka volt a csodafegyver, miután korábban semmire nem mentek rá. Az almának nem tudtak ellenállni.

Olyan helyre rakd, ahol semmi más állat nem tud belemenni. Ha szabadba teszed, akkor borítsd le valami rácsos dologgal, vagy mondjuk egy régi fa almásládával. Mindenképpen fal mellé helyezd, mert a patkányok a fal mellett szeretnek surranni.

szept. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!