Hangya ellen mit lehet tenni?
beballagsz egy gazdaboltba, elmondod ugyan ezt, és máris adják a megfelelő szert.
Az ilyen sütőporos, meg mindenféle ráolvasásos módszer nem jó semmire. Húsz éve küzdök velük, egyik helyen eltűnnek, a másik helyen előjönmek.
A hangya kizárólag egy okból megy oda: a levéltetvek által készített mézharmatot eszi.
Veszel Spilant vagy bármilyen levéltetűirtó szert, és elintézed. A Spilan azért jó, mert virágzanak a tökök, és ez a szer nem bántja a méheket.
Én is pár napja vettem észre, hogy az összes ilyen tökfélét elborították a levéltetvek, gyorsan le is takarítottam őket.
Köszönöm!
Rendben, akkor most már tudom hogyan fogjak hozzá!
Igen, el hiszem. Sajnos mindjárt ki kezdi valami. Múl héten a paradicsomokat támadta meg pl a nyíró bogár. Volt olyan paradicsom amelyik szőrén szárán el tűnt.
#4 nem, a nektár miatt mennek oda, ami ráadásul nem rossz dolog, hiszen ő is beporzók.
Mellesleg kérdező, nem minden faj tenyészt tetveket, ergo ahol hangya van, nem feltétlenül van levéltetű is.
Nem tudom, hol álmodtál ilyet. A hangyák közt csak néhány szereti ennyire a nektárt. És ők meg egy vegyülettel tönkreteszik a pollent, hogy a rendes megporzóknak ne legyen csábító a virág.
A mézharmatot viszont minden hangyafaj szereti.
Köszönöm a segítséget! Mindenkinek ment a zöld kéz.
A legegyszerűbb megoldással oldottam meg. Mivel csak 3 tő cukkini van, így minden nap nedves ronggyal le törölgetem.
#7 "A hangyák közt csak néhány szereti ennyire a nektárt. És ők meg egy vegyülettel tönkreteszik a pollent, hogy a rendes megporzóknak ne legyen csábító a virág."
A hangyák nagyon is népes csoportja szereti a nektárt, minden kontinensen jelen vannak, mint beporzók pontosan a nektár szeretetük miatt. Ha elolvasod a forrást, amire a cikk hivatkozik, ott leírják, hogy a hangyák agressziója az, ami távoltartja a többi beporzókat, mellesleg az említett növény család (Conospermum) pont hogy a hangyákat használja beporzásra, révén, hogy virágja túl szűk a más beporzók számára és nem rendelkezik illattal.
( [link]
Mellesleg a trópusokon léteznek olyan cserjék, melyek közreműködnek a hangyákkal vagy akár teljes mértékben a hangyákra vannak utalva a fennmaradasuk érdekében (Carapa sp.; Triplaris sp.) és képzeld, ők is nektárral táplálják a hangyákat.
Továbbá a cikk forrása azt is megemlíti, hogy az említett hangyák nem szándékosan teszik tönkre a polleneket, pusztán az antimikrobális váladék a pollenekre is hatással van.
Mind e mellett a vizsgált hangyák pusztán 60%-a képes ilyen anyag kiválasztására. Erre maga a cikk is utal, hogy több esetet is dokumentáltak, amiben a hangyák, mint beporzók szerepelnek, ennek oka, hogy az adott fajok váladéka kevésbé mérgező a pollenekre nézve.
A másik nagyon lényeges dolgot figyelmen kívül hagytad. A kutatás Ausztráliában készült. Egy ott kutatott hangya és növény fajra vonatkozóan. Hogy miért fontos ez? Ha utána néztél volna, csak egy picit, tudnád, hogy Ausztrália faunája egyedi, s nagyban eltér a többi kontinens faunájától. Ami annyit tesz, hogy vannak ott fajok, sőt nemzetségek, melyek csak ott fordulnak elő, s ez alól a hangyák sem kivételek. Nagy könnyelműségre és hozza nem értésre utal az, hogy ausztrál fajok viselkedését általánosítod világ és/vagy európa szinten.
Szóval érdemes nem csak a cikk címét, hanem esetleg a kutatást is elolvasnod, amire a te cikked hivatkozik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!