Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Előfordulhat hogy egy olcsó...

Előfordulhat hogy egy olcsó kocsmából emberi bolhát vittem haza?

Figyelt kérdés

A napokban egy barátommal egy olcsó kocsmába ültünk be. Kár volt, mert még a kocsmában megláttam a kezemen ugrani egy bolhát (ismerem a bolhákat, biztosan az).


Azóta otthon, főleg a konyha hidegburkolatán állva többször éreztem már ugrást a lábamon, és el is kaptam már három bolhát.


Elképzelhető, hogy a kocsmából, emberekről vittem haza? Idős, alkesz öregemberek igénytelen kocsmája volt.


2020. márc. 4. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Igen.
2020. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Bárhonnan elkaphatod, a buszon, a munkahelyen, a kocsmában is ha emberekkel kerülsz kapcsolatba. Elég ha annak a valakinek háziállatai vannak, vagy egyenesen állattartással foglalkozik, nem feltétlenül idős alkesz öregembertől kaptad el. Ja, nincs olyan hogy emberbolha.
2020. márc. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Éppen most kaptam el a negyediket. Az a legnagyobb baj, hogy nap közben a munkahelyemen már az arcomon is éreztem ugrást.


Hogyan írthatom ki? Három napja rendszeresen felmosok hypo-s vízzel, de úgy, hogy az egész lakásban nagy tócsákat hagyok, ha esetleg a vízbe ugranak, akkor tuti pusztuljanak el.

Minden ruhámat, ágyneműmet kimostam azóta, pici lakásról van szó.

2020. márc. 4. 22:27
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Fújd körbe a lakást megfelelő rovarirtóval, pl insecticide 2000.
2020. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

"Idős, alkesz öregemberek igénytelen kocsmája volt"


Pont ugyanolyan igénytelen alkeszek vagytok, ha ti is ilyen helyre jártok!

2020. márc. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Fiatal milliomos öltönyös, 5*-os kocsmájában is ugyan úgy lehet valakin bolha... elég ha ven egy kinti-benti macskája...

De ha már 4et elkaptal... akkor valószínűleg nálatok van a gond, és eleve ti vittétek a kocsmába... nem pedig az igénytelen alkesz bácsik..

2020. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%

#2

Nem tudom ezt a blődséget honnan veszed!

A világon mintegy 2000 faj ismert, ebből a Magyarországon 1992-ig 82 fajt írtak le.


Példák:

"Az emberbolha (Pulex irritans) vöröses vagy sötétbarna, csaknem fekete színű és 0,2–0,4 cm hosszú. Fejének oldaláról hiányzik a többi bolhára jellemző, kemény kitines fogakból álló „fésű”, szeme aránylag nagy, lábai pedig erősen sörtézettek. Bábja tojás alakú, kezdetben fehér, majd sötét színű. Sertésen és emberen egyaránt élősködik.


A kutyabolha (Ctenocephalides canis) és a macskabolha (Ctenocephalides felis) fejének és előtorának oldalán tüskévé módosult sörtékből álló „fésű” segíti a szőrzetben való mozgást. Életmódjuk hasonló az előbbihez. Az utóbbi faj hazánkban gyakrabban fordul elő embereken, mint az emberbolha.


A keleti patkánybolha (Xenopsylla cheopis) a bubópestis terjesztésével olykor az emberi történelmet is befolyásolta. A pestis ma is jelentős veszély például Közép-Ázsiában."

[link]


Kérdező!

Itt nem nagyon segítenek a házi praktikák vedd igénybe szakemberek közreműködését!

Itt az árlista:

[link]

2020. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#7 - és mindegyik megcsípi az embert? Igen. Akkor van értelme bolhafajtákról beszélni ebben az esetben? Nincs.
2020. márc. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az emberbolha mindenképpen sokkal ritkább, mint a kutya- és macskabolha. Úgyhogy én ezek egyikére tippelnék nyáron. Télen mondjuk kétesélyes. De mindegy is.

Van egy örökölt, nem lakott, de rendszeresen látogatott vályogházunk, ahová egérfogási okból folyamatosan bejáratosak voltak ilyen-olyan befogadott macskák. Kétszer is elborította már a szobát a bolha, szó szerint százával. (Közben a macskákban csak pár db volt.)

Na, akkor azt csináltam, hogy fogtam a Domotox rovarirtó port, szétszórtam az egész érintett szobában, szőnyegen, padlón, ágyon. 3 nap után mentünk újra, bolhaveszély megszűnt. Porszívózás, ágytakarómosás, ennyi.

A hipó nem ér semmit.

Ha folyamatosan a bolhát várod, akkor az is elképzelhető, hogy akkor is érzed őket, amikor nincsenek ott.

Nem tudsz elköltözni 2-3 napra? Mert akkor egy porozás nálad is megoldaná. Költözés nélkül is, csak az úgy mégse olyan jó, mert csak a fal mellett meg ilyen helyeken lehetne szórni.

2020. márc. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!