Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan adás-vételi szerződés...

Ingatlan adás-vételi szerződésnél (foglalóval kötött) mikor jegyeztette be a széljegyet az ügyvéd?

Figyelt kérdés

Az ügyvéd javaslata: szerződés megkötésénél, amikor átadjuk a foglalót, máris bejegyezteti széljegyként az ingatlannyilvántartásba.

Az eladó kérése lenne,hogy később, éljen a 30 napos bejelentési kötelezettséggel.

Szüksége van a foglaló összegére, viszont az adózás miatt számára határidő kötött.


Vevő vagyok, az érdekem azt kívánja,hogy azonnal nyoma legyen ennek a ténynek, nehogy egy kedvezőbb ajánlattal éljen az eladó, amit megtehet, maximum pereskedek...


2018. nov. 14. 08:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyezz bele. Milyen 30 napra lenne szüksége? Azzal még mindig nem lépnétek át a naptári évet, szóval semmi értelme.
2018. nov. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

A pénzre szüksége lenne a másik ingatlanhoz, viszont az adózási kedvezménye csak januárban lép életbe.


Igen, én is így gondoltam, nem egyezek bele. Ráadásul ügyvéd jár el, tehát jogom se lenne ebbe beleszólni, Ő viszi végig az ügymenetet.

2018. nov. 14. 09:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg ügyvédi letét még szóba jöhet, de azt valószínűleg neki nehéz lenne érvényesíteni a vásárlásánál.

Bár, ki tudja, ügyvédek egymás közt leboxolhatják, hisz az a pénz fizikailag rendelkezésre áll.

2018. nov. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért kell rögtön bejegyeztetni hogy ne tudja másnak is eladni.

Amíg nincs a neved a széljegyen, addig elvileg mással is köthet adásvételit.

2018. nov. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, számomra, mint vevő számára biztosíték ez, amihez ragaszkodnék is, sőt, az ügyvéd is egyértelműen kijelentette,hogy azonnal bejegyezteti az ingatlannyilvántartásba.


Viszont lehet,hogy emiatt bukjuk a szerződést.


Budapesti "kapós" ingatlanról van szó, bizonyára lesz aki így is belemegy.


Azért kérdeztem itt, az oldalon,hogy kinek mikor történt a széljegy bejegyzés, van-e eltérő gyakorlat.


Az előszerződést nem jegyzik be, de nem akarunk külön előszerződést kötni, miért is, mindenben meg tudunk egyezni magára az adásvételre vonatkozóan.

2018. nov. 14. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:

5: Az adózás változásáról van tudomása az Eladódnak?

Mert már progresszív! Nincs olyan nagy jelentősége 1 naptári évnek, mint volt még tavalyelőtt!


Mindenki gyúr arra, hogy mind a 138 létező előnyös szempont essen egybe egy adásvételnél, de most neki meg kell elégednie 137-tel. :)

A 138.-at most már más érdeksérelme nélkül nem tudják kierőltetni.


"2017. január 1-jétől megszűnik a lakó- és más rendeltetésű ingatlanok közötti megkülönböztetés, vagyis 2017. január 1-jétől az ingatlanértékesítésből származó jövedelem esetén a szerzési évet követő évet elsőnek tekintve az 5. évben értékesített ingatlanból származó jövedelmet az adóbevallásban nem kell szerepeltetni és utána adót sem kell fizetni.


Az ingatlan 2017. évi átruházása esetén a számított összegből (a bevétel és a költség különbözete) a szerzés időpontjától függően a következők szerint kell az idő múlására tekintettel a jövedelmet meghatározni:


A szerzés éve


Jövedelem

a számított összeg


2017. 0. év


100%-a


2016. 1. év


100%-a


2015. 2. év


90%-a


2014. 3. év


60%-a


2013. 4. év


30%-a


2012. 5. év


0%-a


A 2012. évben vagy azt megelőzően megszerzett ingatlan 2017. évi értékesítése esetén már nem keletkezik adóköteles jövedelem.


Számolja ki az ingatlanértékesítés utáni személyi jövedelemadóját kalkulátorunkkal!"

2018. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os, nagyon köszönöm a válaszodat! És mindenkinek, aki válaszolt, véleményt mondott.


Az eladó a "kecske-káposzta" elvet szeretné követni. Szüksége lenne a pénzre, de arra is,hogy a bejegyzés csak januárban történjen.

Vélhetőleg utánajártak, én erre külön nem kérdeztem rá, de pár információból ezt feltételezem.


Én pl. hivatkoztam ara,hogy a széljegy nem jár tulajdonjog változással, akár még vissza is táncolhat mindkét fél, bizonyára nem számít az adózás szempontjából csak a szerződés véglegesítése. De nem, mondták Ők, már a széljegy számít, ahogy biztosítékot számunkra, úgy számukra kötelezettséget keletkeztet.


Ami biztos, ez az egész nem bizalom kérdése, és nem nekünk, vevőknek kell megoldani. Ha januárban szeretnék bejegyeztetni, akkor januárban adjuk a foglalót. Ennyi.

Ha viszont decemberben van szükségük a pénzre fogadják el,hogy mi biztosítékot, az ügyvéd pedig korrekt eljárást akar.

2018. nov. 14. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!