Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha a szomszéd eladja a házát,...

Ha a szomszéd eladja a házát, köteles felajanlani a szomszédoknak?

Figyelt kérdés
Ha nem teszi és eladja lrhet pereskedni?

2018. szept. 25. 12:16
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
31%

Különben a 90 lakásos házunkban az egyik tulajdonostársunk, aki pont a műhely fölött lakik, élt is az elővásárlás jogával, mert nem akarta, hogy valami zavaró üzleti tevékenységbe fogjon az új tulajdonos a lakásával határos helyiségben.

A másik házban még folyamatban van a vásárlás, nem telt le a határidő, hogy valaki élni akarjon az elővásárlási jogával, úgyhogy annak a sorsáról még nem tudok nyilatkozni. Szuper kis ingatlan, sajnos nem tudom most megvenni, 6 millió Ft.

2018. szept. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
79%

18: Különben 5 perc volt megtalálni, hogy igen, lehet az Alapító Okiratban bármire elővásárlási jogot alapítani társasházban, lakásra is.

[link]

2018. szept. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
74%

64%-os miért nem figyelsz?

A LAKÁSOKRA nincs elővásárlási felajánlási kötelezettség!

A házban levő, ESETLEG a ház tulajdonában levő - nem lakáscélú - helyiségekre van, de arra is csak akkor, ha a társasház a tulajdonosa.

Ha Gipsz Jakab megvette és 1/1-ben tulajdonolja a műhelyt, akkor a továbbiakban annak adja el, akinek akarja.

2018. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
34%

23: Te mért nem figyelsz? Én is ezt írtam.

A link szerint viszont LEHET elővásárlási jog a lakásokra.

2018. szept. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

23: Nálunk viszont Gipsz Jakab 1/1 adta el a műhelyt, és arra jött a levél arról, hogy a Társasházi tulajdonosoknak mégis elővásárlási joga van.

Mutassam a levelet?

A hirdetés itt van:

[link]

2018. szept. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

#22

Természetesen az Alapító okiratban bármiben meg lehet egyezni, még abban is, hogy a lakók csak a ház egyenruhájában és lila cipőben hagyhatják el a házat!

Nem egyedi esetekről van szó, hanem az általános gyakorlatról, mert az emberek zöme nem vesz önként a nyakába valamilyen kötelezettséget.

Teljesen más dolog, ha egy 4 lakásos, budai műemlékvilla lakói ebben megegyeznek, mert esetleg nem szeretnék, hogy valami felkapaszkodott, újgazdag kétes egyén vegye meg a lakást, na de egy 90 lakásos társasházban totál indokolatlan.

De nem is erről szólt a kérdés!

2018. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Én most egy hete adtam el egy lakást, egy 72 lakásos társasházban. Semmiféle elővásárlási joga nem volt senkinek, sőt leveleket sem kellett írogatni. Be is baxott volna...
2018. szept. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
72%
Lakást szeretnénk vásárolni Budapesten. Az ügyvéddel előre konzultunk mire van szükség a szerződéshez. Alapító okiratra,pontosan az esetleges elővásárlási jog miatt.
2018. szept. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 xswerdy ***** válasza:
90%
volt itt már sok jó gondolat, meg rossz is. Összefoglalva: mezőgazdasági művelésű ingatlanra van kifüggesztés, és minden helyi gazdának elővásárlási joga van. Lakóingatlannál ha közös tulajdon, akkor van alapból elővásárlási jog, társasháznál csak akkor, ha az alapító okiratban szerepel. Jellemző, hogy társasházban pl. a garázsokra alapítanak, hogy ha van házban lakó vevő, akkor ne idegené legyen a garázs (a lakással együtt történő garázs értékesítésre viszont nem szokott vonatkozni). Előfordul, hogy egy társasháznak kinéző ház nincs társasházzá alakítva, akkor minden tulajdonosnak elővásárlási joga van. Háznál elég ritka, de előfordul, leginkább ikerháznál, hogy az épület papíron egy ház, amiben a két tulajnak van 50-50%-a, és van köztük egy használati megosztás. Szóval ilyenkor is van elővásárlási jog.
2018. szept. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha az ingatlan a földtörvény hatálya alá esik, akkor van kifüggesztés, elvileg bejelentkezhetne érte valaki (adtunk el földet, nem történt semmi), és földért főleg az állam. Földtörvény hatálya alá termőföld esik, a tanya gondolom olyan státuszban van, hogy nincs művelési ág alól kivonva, meg termőfölddel van és azért (írták fentebb), a zártkert meg ha nincs kivonatva művelési ágból.


Ha a faluban van egy lakóház egy kerttel, akkor arra nincsen a szomszédnak elővásárlási joga, annak adja el a tulajdonos, akinek akarja.

Amit kifüggesztesz ott sem arról van szó, hogy a szomszédnak elővásárlási joga van, vagy ilyesmi, itt nem a szomszédon van a hangsúly.


Azt kell tudnod, hogy mi az, amit el akarsz adni? Mi a telekkönyben a meghatározása? Hívd fel nyugodtan az okmányirodát, és kérdezd meg.

2018. szept. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!