Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikortól lehet bejelentkezni...

Mikortól lehet bejelentkezni a lakcímre?

Figyelt kérdés

Lezárult a lakásvásárlásunk. A bank folyósította a hitelt, az ügyvéd elküldte a tulajdonjog bejegyzésre a kérvényt a földhivatalba.

Az ügyvédtől kérdeztem, hogy mikortól lehet bejelentkezni a lakcímre és ő azt mondta, hogy amikortól megvan az adásvétel, bármikor (1 hónapja megvan). Nekem ez logikátlannak tűnt, mert hát miért lehetne, a bank még visszadobhatja utána a hitelkérelmet ettől függetlenül.

Felhívtam a kerületi kormányablakot és ott azt mondták, hogy csak akkor, ha a tulajdoni lapon mint tulajdonosok vagyunk rajta, a széljegy még nem elég.

Ti mit tudtok erről?

Köszi!



2018. júl. 5. 00:28
 1/4 anonim válasza:
88%
Mikor a kulcs a kezedben lesz, mikor a pénzt kifizeted a tulajnak.
2018. júl. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kulcs nálam, pénzt kifizettem (önerő + hitel) ahogy írtam is. Attól még a kormányablakban elhajtottak.
2018. júl. 5. 01:46
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdoni lappal rendelkezel(a te neveddel,mint tulaj,vagy haszonélvező). Onnantól. Ha van haszonélvező akkor csak az ő engedélyével.
2018. júl. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az okmányirodában minden infót megadnak, nem itt kell kérdezősködni.

Amúgy leírták előttem: amíg nincs a neved tulajdonosként bejegyezve a földhivatalnál, mire fel jelentenél be lakcímet?

2018. júl. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!