Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor jelentkezhetünk be az...

Mikor jelentkezhetünk be az ingatlanba?

Figyelt kérdés
Vettünk egy ingatlant, de az eladó csak április 15-én költözik ki. Ettől még bejelentkezhetünk? Vagy meg kell várni, amíg a földhivatalnál is megtörténik a régi tulajdonos törlése és az új tulajdonosok bejegyzése?

2018. febr. 27. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a földhivatalnál megtört az adásvételi szerződés ellenjegyzése,és azt megküldik (1 hónap kb) másnap már lehet is .Nem kell már semmire sem várni .
2018. febr. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyit kötöttetek ki a szerződésben? Ez általában 60 nap szokott lenni, de lehet 90 nap is. Eddig kell neki másikat találni és kiköltözni.
2018. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bejelentkezni akkor lehet, ha megtörténik a birtokba adás, vagyis minden kulcsot átadnak és át vannak irva a villanyórák, a vízóra, gázóra is. Ha nincs átírva még, az ő fogyasztásukat is ti fizethetitek! Az elektromos szolgáltató ki is küldi ez ellenőrt (általában 1-2 hónap múlva), aki lefotózza a villanyórákat, a bekötéseket (nincs-e illegális vezeték), aztán szerződést kötnek.
2018. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és bejelentkezéshez kell az érvényes, ügyvéd előtt kötött adásvételi szerződés is!
2018. febr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xswerdy ***** válasza:
gyakorlatilag be tudsz, ha felmutatod az adásvételi szerződést. Ugyanakkor hivatalosan oda kell bejelentkezve lenned, ahol laksz. Ha pedig még nem történt meg a birtokba adás, akkor nem laksz ott.
2018. febr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze van adásvétel szerződés, a banki hitel is rendezve van, csak a szerződésben az van, hogy a birtokba adás legkésőbb április 15-ig történik meg.


Ezért is kérdeztem, hogy ha minden oké, csak még ott laknak és a birtokbaadásra várunk, akkor mikor lehet, de ezek szerint akkor meg kell várni a birtokba adást meg az órák átírását és utána.

2018. febr. 27. 15:07
 7/9 xswerdy ***** válasza:
100%

az órák átírásának ehhez semmi köze. Meg a földhivetelnak sem. Egyedül a tényleges beköltözés dátuma a mérvadó:


A Magyarország területén élő polgár köteles beköltözés vagy kiköltözés után három munkanapon belül lakóhelyének, illetve tartózkodási helyének címét nyilvántartásba vétel céljából bejelenteni.

2018. febr. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A tényleges beköltözéshez ki bizonyítja be, hogy én már beköltöztem vagy nem, hiszen hiába van április 15-e megadva, de hamarabb is kiköltözhetnek.


Szóval ha hamarabb költöznének ki, és mi beköltözünk, de a szerződésben április 15. van végső határidőnek megadva, akkor a hivatal beleköt és nem enged bejelentkezni a saját tulajdonomban, mivel nem hiszi el, hogy hamarabb költözött ki az eladó?

2018. febr. 27. 20:48
 9/9 xswerdy ***** válasza:
azért írtam az első kommentben, hogy gyakorlatilag be tudsz jelentkezni, nyilván nem vizsgálják a tényleges beköltözés napját. De hivatalosan a beköltözés után kell 3 napon belül bejelentkezni.
2018. febr. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!