Mennyi idő alatt kerül a lakás a tulajdonomba? Tapasztalat érdekelne, nem az elmélet.
Vennék egy lakást. A tulajnak bedőlt a hitele, nem tudja fizetni. Az ingatlanos szerint 3-6 hónap, mire az én tulajdonomba kerül.
A tulajdonos nem ellenkezik, nem végrehajtás történik, önszántából értékesíti a lakást a bankon és az ingatlanoson keresztül.
Ilyen esetben mennyire lehet gyors a folyamat? Tapasztalat érdekelne, aki vett már így ingatlant.
Az adásvételi szerződés aláírása tán a tulajdonodba kerül amint kiegyenlítetted a vételárat.
Ha a bank felé is kell fizetned, vagy átvállalod a hitelt az kicsit elhúzhatja a dolgot (hitelbírálat átvállalás esetén, végtörlesztés eljárása, stb), de ettől függetlenül megállapodás szerint már az aláírástól kezdődően gyakorolhatod a tulajdonosi jogaidat.
Készpénzre venném.
Csak az ingatlanos azt mondta, előre kell fizetni 500.000 Ft-ot. Ez nem előleg, hanem letétbe kerül.
És hogy az adás-vétel maga csak akkor történik meg, ha a bank tehermentesítette a lakást, ez 4-6 hónap.
Ezt nem értem, hogyan lehetséges. Nem az én pénzemből kellene azt rendezni? Akkor mire adok 500.000 Ft-ot? Nem igazán értem.
Te Vételi Ajánlatot tettél, amihez adtál 500.000Ft letétet. Ezt az összeget az ingatlan iroda őrzi addig, amíg az eladó el nem fogadja az ajánlatodat (ez pár nap szokott lenni) , de utána Adásvételi Szerződést kellene kötni az alábbiak szerint.:
Ha már végrehajtásos az ingatlan, a végrehajtótól kell kérni egy összesítőt. Az Adásvételit úgy kell megírni, hogy Te először a végrehajtónak fizetsz és ha van maradék, csak azt adod az eladónak.
Ha csak a bank jelzáloga van a házon, akkor a banktól kell kérni egy Tartozás Kimutatást, Te ezt az összeget közvetlenül a banknak fogod kifizetni és ha van maradék, az mehet az eladónak.
Cifrább a helyzet, ha több a tartozás, mint a vételár. Ekkor valóban elhúzódhat az ügy, mert először a bank elbírálja a Vételi ajánlatodat, ez kb 30 nap, de néha több. Ez alatt eldől, hogy a maradék tartozást elengedik, vagy meg kell fizetnie az Eladónak részben, egészben, egy összegben, vagy részletekben. Ez alapján lehet megírni az Adásvételit, de csak akkor, ha meg tudtok egyezni a bankkal abban, hogy a jelzálog törlési engedélyt kiadja a vételár megfizetése után. A különbözet rendezése az eladó feladata. Aszerint kell eljárni, amit a bank kér. Pl ha az eladónak nem engedi el a vételár feletti részt a bank, akkor az eladónak előbb igazolnia kell, hogy ki tudja fizetni a különbözetet. Mehettek pl együtt a bankba és egyszerre fizetitek ki a tartozást, de intézheti a tehermentesítést az ügyvéd is úgy, hogy először mindketten ügyvédi letétbe utaltok és ha összejön a szükséges pénz, az ügyvéd eljár a Törlési Engedély kikérése ügyében.
Lényeg, hogy biztonságos megoldást találjatok. Nem szabad kifizetni addig egy fillért sem, amíg nincs írásos igazolás arról, hogy mit vár el a bank ahhoz, hogy kiadja a jelzáloga Törlési Engedélyét.
Sok esetben nem csak a bedőlt hitel van bejegyezve az ingatlanra, hanem egyéb végrehajtásos tételek is (közmű tartozások, közös költség, stb), ott nagyon észen kell lenni, csak profi ügyvéddel szabad nekifogni a vásárlásnak.
Köszönöm szépen, így már érthető.
Biztos van más tartozás is, mert a közös költséggel pl 100%, hogy el van maradva a tulajdonos.
Kerítek első körben egy ügyvédet, aki segít. Úgy a biztos akkor.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!