Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ma derült ki, hogy elfogadták...

Ma derült ki, hogy elfogadták az árajánlatunkat, az ingatlanos hogy kapja meg a részét?

Figyelt kérdés
X összegben megegyeztünk, holnap írjuk meg a szerződést, érdekelne, hogy nekünk a megbeszélt összegen felül kell fizetnünk-e valamit a közvetítőnek, vagy többet kell-e utalnunk, vagy az eladó kap ilyenkor kevesebbet? Itt nem az ügyvédi díj, meg hasonlók a kérdés tárgya, hanem, hogy konkrétan miből és hogyan kapja meg a részét az eladott ház után az ingatlanos.
2016. máj. 12. 18:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*kell-e fizetnünk, de hülyén fogalmaztam, bocsi
2016. máj. 12. 18:30
 2/14 anonim ***** válasza:
Azt hiszem %-ban kellett megállapodni az ingatlanossal, még szerződéskötés előtt. Mondjuk itt egy hülye példa, 10 milkáért árulsz egy házat, kapcsolatba lépsz az ingatlanossal ő azt mondja elpasszolja ennyiért de 10%-ot kér, szóval 10 millió 10%-a: 1 milla. Ezt már az elején tisztázni kellett volna, hivatalos papírokon ennek kell hogy legyen nyoma.
2016. máj. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
És azt ki fizeti? A vevő, vagy az eladó?
2016. máj. 12. 19:08
 4/14 A kérdező kommentje:
A vételi ajánlatos papíron csak az ügyvédi díj szerepel, ami ilyen, az 0.5%
2016. máj. 12. 19:09
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyébként én a vevő vagyok és nagyon meg vagyok elégedve a munkájával, felsorolta, milyen költségek lesznek a hitelen felül, de ezt nem említette, ez nemrég ugrott be, hogy lehet, ezzel is kalkulálnunk kellett volna?
2016. máj. 12. 19:22
 6/14 anonim ***** válasza:

Na állj. amit példaként írtak neked, az egyáltalán nem egyértelmű.

a lényeg, hogy nem te fizetsz!

te a vevő vagy.

az ingatlanos nem veled áll szerződésben, ő az eladóval kötött egy szerződést, hogy x%-ért eladja az ingatlant.

neked egy fillért sem kell fizetned, ő nem neked nyújtott szolgáltatást.

ha megveszed 10 millióért a lakást, akkor te átadod az összeget, az eladó ebből odaad 1 milliót az ingatlanosnak (hülye példa, mert ennyire nem magas a díjuk, csak a példa kedvéért írom), és neki csak 9 millió marad.

a vevő sosem fizet az ingatlanosnak.

nehogy lássák rajtad a bizonytalanságot, és kisajtoljanak valami pénzt. nagyon vigyázz.

egyébként is egy óriási kamu ez az ingatlanos "szakma", mert semmi teljesítményért kapnak százezreket.

de neked ez nem kerül semmibe.

2016. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Uh bocsi én írtam a példát, elnéztem azt hittem te árultad a házat. :)
2016. máj. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2016. máj. 12. 20:23
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Elolvastad egyáltalán az ajánlatot amit eléd tolt a közvetítő?


Egyébként a vételárból vonja le az eladó a közvetítő díját

2016. máj. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#6: általában mindig a vevő fizeti ki az ingatlanos díját, vagy annak a nagyobb részét. Persze nem közvetlenül, hanem úgy, hogy "nem is tud róla".

Az eladó ugyanis azt mondja, van egy 10 millát érő háza. Ezt el akarja adni, de nyilván 10 millát akar kapni érte. Az ingatlanos azt mondja, oké, eladom neked, de 10% az enyém belőle. Erre az eladó azt mondja, jó, de akkor én nem 10, hanem 11 milláért árulom a házamat - lehet hogy ez picivel több mint a valós értéke, így kétszer annyi ideig kell árulni mire megveszi valaki - de akkor is meglesz belőle a 10 millám, egy meg megy az ingatlanosnak. Tehát ki fizette ki végül az ingatlanos díját? a vevő, aki megvette a házat.

2016. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!