Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem kötelező bejelenteni...

Miért nem kötelező bejelenteni azt, ha valaki ki akar adni egy lakást/házat?

Figyelt kérdés
Ha kötelező lenne, akkor esetleg meg lehetne határozni, hogy adott település adott részén adott méretű+ állapotú lakást/ házat minimum és maximum mekkora összegért (természetesen reális mennyiségű pénzért) lehetne kiadni. Aztán akkor nem lenne az, ami gyakran megesik, hogy irreálisan magas bérleti díjakat kérnek, és gyakorlatilag választhat a bérlő, hogy az albérletben, vagy az utcán hal éhen.
2016. márc. 19. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Mert kapitalizmus van, és szabad verseny elvileg. Azaz annyiért adsz egy szolgáltatást, amennyiért akarsz. A példád pedig nem is értem, ha túl drága a környék vagy az albérlet, akkor talán az igények is túl magasak, és lejebb kéne belőlük adni. HA egy egyetemista talál magának albérletet (pedig ők tényleg csórók általában), akkor egy felnőtt dolgozó embernek se lehet kihívás.
2016. márc. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xswerdy ***** válasza:
100%

Alapból két dolgot keversz. Attól, hogy ha valami bejelentés köteles, még nem lesz egyben hatósági áras.


Pl. ha a lakásodat turisztikailag akarod kiadni (hivatalos nyelven "egyéb szálláshely szolgáltatás"-t kívánsz nyújtani), az bejelentés köteles, de attól szabadáras.


Én inkább csökkenteném, hogy mi bejelentés köteles. Pl. a fenti szálláshely szolgáltatásnál mi értelme? Meg annak hogy ha van egy üzleted, akkor be kell jelentened a nyitvatartási időt. Mindezek adminisztrálására minek tartanak fenn kapacitásokat az önkormányzatok?

2016. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Mi értelme lenne szerinted?
2016. márc. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha bejelentés alatt azt érted, hogy adózni kötelező utána, akkor igen, azt kötelező (mi is tesszük pl. és a mi albink tulaja is teszi).


Az, hogy Magyarországon kapitalista rendszer van és szabad árak, az pedig inkább örülni való, nem pedig szomorúság. Ne akarj olyan világban élni, amilyenben éltek a szüleid, még akkor sem, ha akkor "mindenki kapott lakást", ami ugye nem igaz, de szeretik hangoztatni az emberek.


Vannak reális áron albérletek egyébként, ha már a reális szót használjuk. Mi is olyanban lakunk és annyiért is adjuk ki a saját lakásunkat.


Érdemes metróvonalak végein nézelődni, kisebb lakásokat keresni, esetleg még kintebb, attól függ, mennyi kereted van rá. Társulni másokkal, keresni párt, akivel költözhetsz, stb.

2016. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Irreálisan magas? Akkor bérelj mást. Ha nincs más jobb áron akkor mégse irreálisan magas, csak te nem tudod megfizetni. Majd kibérli más, ne aggódj.
2016. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem saját helyzet miatt írtam, és egy szóval se mondtam, hogy mindenhol ez lenne a jellemző. Azért felháborító egy kicsit szerintem, mert akkor talán kevésbé lennének olyanok akik kihasználják a bérlőket. Ugyanis hallottam párszor olyat hogy ami ingatlanokat eladnak, kiadnak, mennyire nincs összhangban az ár és az ingatlan állapota. A túl magas árra azt a konkrét példát tudom mondani, hogy a korábbi lakhelyünkön a polgármester jóval drágábban adja ki (vagy el) azt a néhány házat, melyek az ő tulajdonában vannak, meg egyéb helyekről is hallottam ilyeneket. És tetszik- nem tetszik, vannak olyanok akiknek sürgősen költözni kell, és ezért nincs más választásuk, és ha kiteszik őket, nincs hova menniük. Nekem csak azzal van bajom hogy nem kéne kihasználni a szorult helyzetben lévőket.
2016. márc. 21. 07:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Az előbbi választ javítom: azzal van bajom hogy emiatt kihasználhatják a szorult helyzetben lévőket.
2016. márc. 21. 08:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én még mindig nem értem mi értelme lenne. Ha valaki ki tudja fizetni, akkor gondolom mégsincs annyira megszorulna. Ha szabott ár lenne, akkor meg nemhogy nem lenne drágán, hanem nem lenne kiadó lakás, mert nem érné meg kiadni a tulajnak.
2016. márc. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kettőn áll a vásár.

Az árakat nem csak az eladó szabja meg, hanem a vevő, aki hajlandó megfizetni érte a kért árat.

Már ne haragudj, de ha egy kiló dióbelet el tudok adni két és fél ezer forintért, akkor bolond lennék 600 forintért elkótyavetyélni.

Hasonlóan, ha egy panellakásért megadják a 14 milliót, biztos nem én leszek az a jólelkű szamaritánius, aki a feléért odaadja.

Ha jól értelek, a közgazdasági ismeretek tantárgy teljes mértékben kimaradt a képzésedből...

2016. márc. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!