Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Házastársként lakásvásárlás...

Házastársként lakásvásárlás esetén csak felesbe lehet venni az ingatlant vagy van lehetőség arra, hogy csak az egyik fél nevére kerüljön?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 07:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

elvileg lehet csak az egyik nevére iratni a házat, de ettöl még közös vagyon lesz.


Ez alól az a kivétel, ha az egyik félnek saját - bizonyítható eredetü - vagyona az a pénz, amiböl veszik, pl. a házasság elött szerzett/örökölt ingatlan eladásából ered, vagy ha valaki - rokon, szülö - név szerint az illetönek ajándékoz rá pénzt és ezt papíron is lefektetik.

2016. márc. 5. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hmm.. köszönöm a választ. A helyzet annyi, hogy az egyik félnek van lakástakaréka, meg ő tud hitelt felvenni és ezért érdeklődtem, hogy ilyen esetben mi a teendő.
2016. márc. 5. 07:52
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lakástakarék a házasság elött keletkezett, akkor az saját vagyon. Ha részben elötte, részben a házasság alatt spórolta össze, akkor a házasságkötés elötti rész az övé (kivéve, ha már akkor is élettársként közös háztartásban éltek, mert akkor bonyoodik a dolog), a házasság alatt felvett hitel közösnek számít, és ennek törlesztése közös vagyonba kerül, még abban az esetben is, ha csak az egyik félnek van jövedelme, a másiknak semmi - ez a házastársi vagyonközösség alaptétele.
2016. márc. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, nagyon hasznos volt a válasza!

Nem engem érint a dolog, hanem egy ismerőst, elég bonyolult a dolog. De nyilván beleszólásom nincs. Még egyszer köszi!

2016. márc. 5. 08:09
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha egész pontos infót akarsz, akkor a konkrét adatokkal menj be az ingyenes tanácsadásra, ott meg tudják mondani ami erre az adott esetre vonatkozik.
2016. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Igen, így van ahogy leírták. Mi is most vettünk lakást a férjemmel, neki volt lakástakarékja, és ő volt a hitelképes fél is, én is dolgoztam, de akkor még csak egyszerűsített foglalkoztatással. Én szerettem volna, ha csak az ő nevére kerül, nem engedte, végül kiegyeztünk abban, hogy megosztjuk, de nem felesben.

Ettől függetlenül mindketten tudjuk, hogy közös vagyonnak számít, válás esetén jogilag 50-50 az elosztás, de nekem így volt tiszta a lelkiismeretem, hogy senki nem verheti rám, hogy "kaptam" egy fél lakást.

2016. márc. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

"A helyzet annyi, hogy az egyik félnek van lakástakaréka, meg ő tud hitelt felvenni"

A házastársak egymás között szabadon felhasználhatják a lakástakarékot és lakáshitelt csak közösen vehetnek fel, tehát nincs olyan, hogy "csak az egyik fél tud felvenni".

A házastárs kötelezően bevonandó adóstárs egy lakáshitelbe akkor is, ha nem szerez tulajdonrészt, kivéve ha van Vagyonmegosztási Nyilatkozat.

Támogatott hitelt viszont házasok nem vehetnek fel úgy, hogy csak az egyik fél szerez tulajdont, viszont az arányokat senki nem vizsgálja, hogy kinek mennyi rész kerül a nevére.

Érdemes körbejárni alaposan a szabályokat és a lehetőségeket, mielőtt aláírásra kerül az AV, mert sok kellemetlenség elkerülhető a tájékozódással.

2016. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

"tehát nincs olyan, hogy "csak az egyik fél tud felvenni". "


Az, hogy automatikusan bevonják a másikat is az ügyletbe az nem ugyanaz, mint az, hogy melyiknek adnak hitelt. Ha az egyik 80 ezret keres vagy semmit nem keres, a másik meg 480 ezret, akkor nyilván, hogy a 480 ezres kereső fog hitelt kapni, a másik meg nem.

2016. márc. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

"Ha az egyik 80 ezret keres vagy semmit nem keres, a másik meg 480 ezret, akkor nyilván, hogy a 480 ezres kereső fog hitelt kapni, a másik meg nem."


De ettöl még a tartozás is meg a letörlesztett összeg is közös szerzemény lesz.

2016. márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
63%

17.23-as, tévedésben vagy. A házasság vagyonközösség, ami egyben azt is jelenti, hogy a negatív vagyon, tehát a hitel is közös.

Teljesen mindegy, ki mennyit keres egy házasságban, a hitelért egyetemlegesen felelnek. A bank a hitelképességet is együtt vizsgálja, azzal sem foglalkozik, hogy ki a hitelképesebb. Az sem számít, ha a hiteligényléskor az egyik félnek egyáltalán nincs jövedelme, ettől még a mindenkori jövedelmével és a vagyonával is felel a hitel visszafizetéséért.

2016. márc. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!