Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Párom miért nem érti meg,...

Párom miért nem érti meg, hogy én nem akarok családi házba élni?

Figyelt kérdés

Gyerekként családi házban nőttem fel, és ki nem állhattam. Ha a szüleim nem voltak otthon, mindig féltem éjszaka, pedig nem laktunk rossz környéken, utáltam a ház körüli teendőket, és hogy annyi idő volt kitakarítani mindent. Nekem egy szép, nagyobb méretű, társasházi lakás sokkal jobban tetszene, és praktikusabb is lenne a mi életstílusunkhoz. Ráadásul kevesebb gond van vele, és nagyobb biztonságban érezném magam egyedül is (ami fontos, mert párom sokat van távol a munka miatt).

Ezt miért annyira nehéz megérteni? Miért ragaszkodik a családi házhoz?



2016. febr. 1. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Ezt csak te tudhatod, hogy miért ragaszkodik.


Viszont azzal érvelhetsz, hogy ha ő sokat van távol, akkor neked kellene a kertet is gondoznod, és ezt te nem akarod.

2016. febr. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%

Kompromisszumként sorház nem jöhet szóba? Normális szomszédokkal. Mert a biztonságérzet és az egyedüllét szempontjából a minőség a fontos. Én elég rossz lakóközösségű társasházban nőttem fel (nem putris szomszédok voltak, csak nemtörődöm, nagyszájú, egymást magasról letojó szomszédok), így minden közös kezdeményezés elhalt, elhanyagolták a házat, többször betörtek a közös helyiségekbe anélkül, hogy bárki észrevette volna, stb.


Beszéld meg a pároddal: hátha neked vannak túlzott aggodalmaid, hátha ő nem érti meg a te álláspontodat. Az utolsó két kérdésedre csak ő tudhatja a választ.

2016. febr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A sorház jó ötlet, nekem is eszembe jutott már, azt talán el tudnám képzelni én is egy nyugodt, de azért forgalmas környéken, ahol sok ember mászkál. Tudom, furcsa, de nekem az ad biztonságérzetet, ha hallom mások jövés-menését. A csend nekem egyszerűen nyomasztó. A párom viszont pont az ellentétem, ő különálló családi házat szeretne nagy, saját telekkel. De talán egy sorház vagy ikerház jó kompromisszum lehetne, ha rá tudnám beszélni. Sajnos eddig nem nagyon hajlik rá.
2016. febr. 1. 22:26
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, megérti-e, de nyilván azért ragaszkodik a családi házhoz, mert neki az kell. Neked pedig a lakás. Nem értem, miért neki kellene engedni, sajna ez nagyon rossz így :(

Én pl. családi házas vagyok, evidens volt, hogy házat veszek, mindentől függetlenül. Szerencsére a párommal mindenben egyetértettünk, amúgy nem tudom, mi lett volna, bár hogy én az örökségemből nem vettem volna lakást, az is biztos... Max. távkapcsolatunk lenne egy életen át (mert a szakítás sem opció), de nekem. Ház. Kell. A praktikusság nem érdekel, nyomornak érezném a legszebb lakásban lakást is.

2016. febr. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Amikor a gyerekek elég nagyok voltak (mind egyetemre, vagy kollégiumba mentek) vidékre költöztem. Mindig városi gyerek voltam, a feleségem szintén. De jött velem, fel sem merült benne más. Ő ott van otthon, ahol engem megtalál. 40 évesen tanultunk meg mindent, ami ehhez az életmódhoz kellett. De nem bántuk meg, és sohasem fogunk visszakívánkozni.

Van, akinek az az életforma az egyetlen elfogadható. LAKNI bárhol tud, de az ember nem lakni, hanem ÉLNI jött erre a világra. Eddig erről nem beszéltetek?

2016. febr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
71%

Én éltem lakásban, ahol a 3 év alatt nem ismertem meg a szomszédaimat.

Kiköltöztünk családi házba, ahol azonnal jött a szomszéd bemutatkozni, és azóta is jóban vagyunk, "figyelünk egymás portájára". Itt az utcában 1 év alatt több embert ismertem meg (és lettünk jóba), mint 3 év alatt egy egész társasházban.

Szóval attól hogy laknak a fal túloldalán, még nem biztos, hogy neked jobb lesz.


Tavaly 1 évet dolgozhattam tesómnál - közös képviselő. Hát amiket ott tapasztaltam... Ha fizetnének sem laknék társasházban. (és ezek Budapesti új építésű társasházak, szóval nem csöves panelok a Havannán)



Én megértem miért ragaszkodik a házhoz. "Az én házam az én váram". Egy társasházban szinte semmit nem csinálhatsz, ha van valami ötleted, tuti leszavaznak... Ha valami nem tettszik, nem intézheted magad pl.

2016. febr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Őt kérdezd hogy miért a családi ház minden vágya, biztos neki is van rá oka, ahogy neked is van a másikra. Meg kell beszélni és közösen kitalálni valamit ami megfelel mindkettőtöknek.

Én is laktam már mindenféle helyen, egyik sem jobb a másiknál szerintem. Mondjuk én pont ott nem érzem biztonságban magam ahol több az ember... hiszen pont az emberek a veszélyesek. Tapasztaltam már eleget.

2016. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
34%
LAKNI bárhol lehet és ÉLNI is. :P
2016. febr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!